Od rana na drogach Podkarpacia, ale i całego kraju policjanci prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Kar nie unikną szczególnie ci, którzy rażąco przekroczą prędkość.
Jak sama nazwa akcji wskazuje, funkcjonariusze skupiają się dziś głównie na prędkości, egzekwując przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie ograniczeń, ale ich uwadze nie uchodzą też inne przewinienia kierujących. Na drogach czuwają będą przede wszystkim policyjne zespoły z tzw. grupy „Speed”, a więc funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestrator i ręczne mierniki prędkości z wizualizacją. Dokonywane są pomiary prowadzone dynamicznie (z poziomu policyjnych samochodów) i statycznie (np. z poziomu poboczy). Jak informują mundurowi – dzisiejsze działania mają głównie charakter prewencyjny, ale ci, którzy nie będą się stosować do ograniczeń i rażąco je przekroczą, muszą się liczyć z konsekwencjami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
BĄDŹMY OSTROŻNI - ZYCIE.PL