Reklama

Kładka na Mleczce będzie odnowiona

01/08/2016 10:30

Do końca sierpnia br. kładka na Mleczce przy ul. Kąty w Przeworsku będzie nieczynna z powodu remontów. Miejsce, o którym sygnalizowali nasi czytelnicy, otrzyma nowy blask i miejmy nadzieję, że stanie się bezpieczniejsze.

Już od dawna okoliczni mieszkańcy skarżyli się zarówno na wygląd kładki, jak i na jej użytkowanie przez młodzież. Znajdujące się na uboczu przejście przed rzekę było częstym miejscem schadzek. Sygnalizowano, że nastolatkowie spożywają tutaj alkohol, przy czym głośno się zachowują. Problemem były również pozostawiane przez nich śmieci i butelki. Mieszkańcy skarżyli się, że po zmroku nieraz strach było przejść obok grupy pijanych osób.

27 lipca przejście zostało zamknięte, ponieważ przez miesiąc potrwają tutaj remonty. Sekretarz miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska poinformowała nas, że w ramach przeprowadzanych prac rozebrany będzie drewniany chodnik kładki oraz zdemontowane zostaną poręcze mostowe. Nastąpi wymiana pojedynczych elementów konstrukcji stalowych. Firma, remontująca kładkę, ułoży chodnik z nowego drewna i zamontuje nowe poręcze. Wyczyszczone i odmalowane zostaną konstrukcje kratowe, naprawione uszkodzone podpory kładki oraz wykonana będzie izolacja przeciwwilgociowa. Koszt remontu obiektu wyniesie ok. 63 tys. zł.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama