Reklama

Kładka (na razie) bezimienna

Miała być kładką „Anioła Stróża Polski” względnie „Przemyskiego Niedźwiadka”. Na razie jednak będzie... bezimienna.

Jako pierwsi akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o nadanie imienia kładce pieszo-rowerowej nad Sanem zainicjowali parafianie z parafii pw. św. Trójcy w Przemyślu. Zaproponowali nazwę „Anioła Stróża Polski”. Potem z podobną inicjatywą wystąpili członkowie partii Ryszarda Petru, czyli .Nowoczesnej. Podczas specjalnie zorganizowanego happeningu na przemyskim Rynku optowali za imieniem „Przemyskiego Niedźwiadka”. 24 września ub.r. projektowi nazwy kładki nadany został formalny wymiar[paywall]. Szef przemyskiego oddziału .Nowoczesnej Paweł Haliniak złożył w przemyskim magistracie wniosek wraz z podpisami mieszkańców. Podobnie uczynili pomysłodawcy nazwy Anioła Stróża Polski.
Okazuje się, że oba projekty... nie były nawet rozpatrywane. – Dwie propozycje nazwy dla kładki pieszo-rowerowej zostały przedstawione prezydentowi w ramach inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców. Niestety, zarówno inicjatorzy nadania nazwy Anioła Stróża Polski, jak i Przemyskiego Niedźwiadka złożyli swoje wnioski niezgodnie z procedurą przewidzianą przez Statut Miasta i w taki sposób, który nie pozwalał na usunięcie braków. Dlatego oba zostały zwrócone inicjatorom i nie były rozpatrywane. Na razie nie przewidujemy nadania kładce nazwy – wyjaśnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2016-02-05 21:32:10

    Przestańcie z tym aniołem królem Polski - to obciach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Półwyspiarz - niezalogowany 2016-02-06 08:41:06

    Będzie niebawem intronizacja Jego na króla Polski więc i kładka również nosić będzie owe imię. Pytali Jego o zgodę oszołomy jedne?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2016-02-07 17:43:03

    Akcja  ' Nowoczesnej  "  do złudzenia przypomina  działania kudłatego   oszołoma   z Lubelszczyzny, który  " zasłynął" z  podobnych spędów. Te młode dziewczyny nie wiedzą  , co czynią  wysługując  się / być może  z braku zajęć /   oszołomstwu  rumuńskiego   najeżdżcy  swetru / świadomie  z małej litery/. Ubierając  koszulki  z napisami  na gruczołach mlecznych   , świadomie lub nie  robią jemu reklamę -prawdopodobnie  darmową.-

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama