Tłumy przemyślan obserwowały dzisiejsze, 24 bm. obracanie kładki pieszo-rowerowej na Sanie w Przemyślu. Trwająca od południa operacja powoli dobiega końca.
Konstrukcję kładki tworzy stalowy pylon o wysokości 38 m wraz z dwoma dźwigarami z drewna klejonego o wysokości 155 cm i długości 138 m, stężonymi stalowym rusztem. Dźwigary są jednocześnie balustradami, które zabezpieczają ruch pieszych i rowerzystów. Kładka została podwieszona za pomocą 24 stalowych lin o średnicy 32 oraz 40 mm. Jej pokład oraz wewnętrzne obicie zostały wykonane z drewna kompozytowego odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Cała konstrukcja waży blisko 175 ton.
Montaż przeprowadzono na prawym brzegu rzeki. Wynikało to z braku możliwości zastosowania innej metody. Teren na jakim powstała kładka znajduje się w zabytkowej części miasta i objęty jest projektem Natura 2000, a to wyklucza jakąkolwiek ingerencję budowlaną w korcie rzeki.
Dzisiaj wykonano obrót kładki o 90 stopni. Aby było to możliwe pylon wsparto na konstrukcji pomocniczej tworzącej podporę kroczącą, która obracała się po specjalnie przygotowanym stalowym ślizgu razem z całą konstrukcją.
Operacja dobiega powoli końca. Następnym elementem będzie doprężenie lin, do których podwieszony jest drewniany pomost. Później nastąpi próbne obciążenie kładki z udziałem ok. 40 osób –pracowników Skanska S.A., która wykonuje prace budowlane.
Przeprawa przez San jest elementem Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jako rodowity Przemyślanin, czystej krwi Polak kresowy uciemiężony - w imieniu mojego narodu wybranego jedynego mądrego. Chciałbym zabrać w tej sprawie zabrać głos i napisać to, co wszyscy my w Przemyślu, (jedynym spadkobiercą Polskiego Lwowa) w domu z wielkiej płyty wybudowanym przez znienawidzonego rosyjskiego pachoła mianowicie..... TO NIE MA SENSU ! kładka jest zła... miał być most, wg. za blisko mostu, za daleko kmieci. nie zmieści się auto, a za szerokie na rower... więc z całą mocą ludu jedynego wybranego powtórzę TO NIE MA SENSU i wg. się zawali. Amen.
Wytłumacz, po jaką cholerę miałbyś na wysokości Rzecznej przekraczać San, aby stać w korku przy moście jak chcesz jechać do Birczy z Kmiecia to możesz przekroczyć San w Korytnikach. Sensu to nie ma twoje patriotyczne istnienie, bo nie jesteś ani Przemyślaninem ani Polakiem, ale lubisz mącić w tym, co robi się dla dobra Miasta Przemyśla.
Unia Europejska daje darmochę to trzeba brać bo niedługo się skończy i darmocha i "Unia". Brawo zagraniczna firma SKANSKA
I czekac tylko na ustawki kibicow Polonii i Czuwaju na kladce.
"tłumy przemyślan..." , pewnie sami bezrobotni, bo o tej porze to raczej jest się w pracy. Chyba, że ktoś pracuje na nocki, albo przed drugą zmianą zdążył.P.S. oby kładka długo służyła, bo jest fajna:)
BWM9-tęmpoto blacharska przestań pieprzyć
Jako rodowity Przemyślanin, czystej krwi Polak kresowy uciemiężony - w imieniu mojego narodu wybranego jedynego mądrego. Chciałbym zabrać w tej sprawie zabrać głos i napisać to, co wszyscy my w Przemyślu, (jedynym spadkobiercą Polskiego Lwowa) w domu z wielkiej płyty wybudowanym przez znienawidzonego rosyjskiego pachoła mianowicie..... TO NIE MA SENSU ! kładka jest zła... miał być most, wg. za blisko mostu, za daleko kmieci. nie zmieści się auto, a za szerokie na rower... więc z całą mocą ludu jedynego wybranego powtórzę TO NIE MA SENSU i wg. się zawali. Amen.
ha ha dobre
debil