Reklama

Kładka wyłączona z ruchu. Trwa remont

Do 10 października br., codziennie przez dziewięć godzin, kładka pieszo-rowerowa na Sanie w Przemyślu jest wyłączona z ruchu. Wszystko przez naprawy gwarancyjne firmy Skanska SA.

Skanska SA. to wykonawca obiektu, będącego częścią Tras Rowerowych Polski Wschodniej „Green Velo”. Konstrukcję kładki tworzy stalowy pylon o wysokości 38 m wraz z dwoma dźwigarami z drewna klejonego o wysokości 155 cm i długości 138 [paywall]. Dźwigary są jednocześnie balustradami, które zabezpieczają ruch pieszych i rowerzystów. Kładka została podwieszona za pomocą 24 stalowych lin o średnicy 32 oraz 40 mm. Jej pokład oraz wewnętrzne obicie zostały wykonane z drewna kompozytowego odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Cała konstrukcja waży blisko 175 ton.

Naprawy w ramach gwarancji, która obowiązuje jeszcze przez dwa lata (do 27 października 2020 r., rozpoczęły się 24 września br. i potrwają do 10 października br. Polegają przede wszystkim na konserwacji drewnianych dźwigarów (czyszczenie i malowanie elementów). Aby to jednak przeprowadzić, niezbędne jest okresowe zamknięcie kładki dla ruchu pieszych i rowerzystów. Do 10 października br. kładka będzie niedostępna w godzinach od 7 do 16. Poza tymi godzinami i w przypadku niesprzyjającej pogody obiekt jest dostępny dla ruchu.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-09-28 21:58:42

    Miał być most jest rynna , która zgnije za parę lat .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    barbar - niezalogowany 2018-09-28 21:59:17

    jest hajs jest impreza

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Skorpion - niezalogowany 2018-09-28 22:56:57

    tak pisiory marnują unijne pieniądze!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama