Reklama

Klasa akademicka SGH w przemyskim I LO

– Współpraca z najlepszą polską uczelnią ekonomiczną jest dla nas dużym wyróżnieniem, a jednocześnie docenieniem podejmowanych przez szkołę działań na rzecz edukacji ekonomicznej – powiedział dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu Tomasz Dziumak po podpisaniu umowy o współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

Szkoła Główna Handlowa, mając na uwadze propagowanie wiedzy ekonomicznej i budowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży, uruchomiła ogólnopolski program pod nazwą „Klasa akademicka SGH”. Jednym z celów programu jest rozwinięcie współpracy uczelni z wyróżniającymi się liceami w Polsce. W gronie 45 wytypowanych szkół znalazło się przemyskie I LO. Jest jedyną szkołą z Podkarpacia uczestniczącą w tym projekcie[paywall].

– Uczestnictwo w programie stworzy naszym licealistom możliwość udziału w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w siedzibie SGH oraz tych organizowanych w naszym liceum przez pracowników akademickich. Pozwoli także na korzystanie z zasobów biblioteki SGH i kontakt ze studenckimi kołami naukowymi – wyjaśnił dyrektor „Słowaka” T. Dziumak.

Reklama

Warto dodać, że umowa o współpracy podpisana została podczas głównych obchodów 110. rocznicy powstania SGH, ale nie jest jedyną, jaką parafowało przemyskie liceum. Szkoła utrzymuje systematyczne kontakty m.in. z: Uniwersytetem Jagiellońskim, Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Rzeszowską, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie czy PWSW w Przemyślu. – To bardzo pomocna i przynosząca wymierne korzyści forma współpracy. Pozwala młodzieży na kontakt ze środowiskiem akademickim, udział w ciekawych zajęciach, korzystanie z bardzo dobrze wyposażonych pracowni specjalistycznych, a także ułatwia jej wybór przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego – podsumował T. Dziumak.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    4r5t - niezalogowany 2016-05-13 21:39:47

    Kto buduje prywatną plaże na żwirowni w Przemyślu i dlaczego nie ma tablicy informacyjnej . Najważniejsza rzecz już wykończona budka od pobierania kasy i szlaban 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama