– Współpraca z najlepszą polską uczelnią ekonomiczną jest dla nas dużym wyróżnieniem, a jednocześnie docenieniem podejmowanych przez szkołę działań na rzecz edukacji ekonomicznej – powiedział dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu Tomasz Dziumak po podpisaniu umowy o współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie.
Szkoła Główna Handlowa, mając na uwadze propagowanie wiedzy ekonomicznej i budowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży, uruchomiła ogólnopolski program pod nazwą „Klasa akademicka SGH”. Jednym z celów programu jest rozwinięcie współpracy uczelni z wyróżniającymi się liceami w Polsce. W gronie 45 wytypowanych szkół znalazło się przemyskie I LO. Jest jedyną szkołą z Podkarpacia uczestniczącą w tym projekcie[paywall].
– Uczestnictwo w programie stworzy naszym licealistom możliwość udziału w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w siedzibie SGH oraz tych organizowanych w naszym liceum przez pracowników akademickich. Pozwoli także na korzystanie z zasobów biblioteki SGH i kontakt ze studenckimi kołami naukowymi – wyjaśnił dyrektor „Słowaka” T. Dziumak.
Warto dodać, że umowa o współpracy podpisana została podczas głównych obchodów 110. rocznicy powstania SGH, ale nie jest jedyną, jaką parafowało przemyskie liceum. Szkoła utrzymuje systematyczne kontakty m.in. z: Uniwersytetem Jagiellońskim, Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Rzeszowską, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie czy PWSW w Przemyślu. – To bardzo pomocna i przynosząca wymierne korzyści forma współpracy. Pozwala młodzieży na kontakt ze środowiskiem akademickim, udział w ciekawych zajęciach, korzystanie z bardzo dobrze wyposażonych pracowni specjalistycznych, a także ułatwia jej wybór przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego – podsumował T. Dziumak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kto buduje prywatną plaże na żwirowni w Przemyślu i dlaczego nie ma tablicy informacyjnej . Najważniejsza rzecz już wykończona budka od pobierania kasy i szlaban
Kto buduje prywatną plaże na żwirowni w Przemyślu i dlaczego nie ma tablicy informacyjnej . Najważniejsza rzecz już wykończona budka od pobierania kasy i szlaban