Od ponad pół roku cały kraj, co tam kraj, cała Europa żyje problemami polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jedni odsądzają od czci i wiary reprezentantów Temidy, a inni gotowi są iść za nich na barykady. Tymczasem zwykły obywatel, przysłowiowy Kowalski, wpadłszy w gąszcz paragrafów, durnieje i dochodzi do wniosku, że na sprawiedliwość nie ma co liczyć i najlepiej dochodzić jej na własną rękę.
Pod koniec kwietnia w jednej z miejscowości odbyło się wiejskie zebranie, na którym doszło do przykrego incydentu. Pewien lokalny aktywista, niech będzie Kowalski, który zamierza startować w najbliższych wyborach, mocno przejechał się po radnym, zarzucając mu prywatę. Na co radny publicznie poddał w wątpliwość prowadzenie się mamusi Kowalskiego, a na dodatek miał zastrzeżenia co do jego stanu psychicznego. Jak to teraz bywa w modzie, całe zajście zostało dobrze udokumentowane telefonami komórkowymi. Kowalski uniósł się honorem i zapowiedział, że tego nie podaruje. Kilka dni po incydencie zawitał w kancelarii adwokackiej, żeby omówić wniesienie do sądu skargi. Adwokat cierpliwie wysłuchał go, obejrzał nagrania, które mogłyby posłużyć jako materiał dowodowy, po czym obiecał się podjąć sprawy. Uświadomił też Kowalskiemu, że wnosząc sprawę cywilną o zniesławienie, będzie musiał w sądzie zapłacić stałą opłatę w wysokości sześciuset złotych i wystawił rachunek za poradę. Kowalski kilka dni bił się z myślami. Z jednej strony honoru należy strzec, ale sześć stówek piechotą nie chodzi. Wreszcie doszedł do wniosku, że nie da zarobić Temidzie, tylko sam zajmie się wymierzeniem sprawiedliwości.Okazja nadarzyła się w sobotę, 12 maja. Po południu wybrał się Kowalski do sklepu, gdzie – oprócz zakupów zleconych przez żonę – kupił dwie butelki wina, które spożył ze znajomymi pod grzybkiem. Już miał wracać, kiedy napatoczył się radny i się zaczęło. Kowalski zażądał publicznych przeprosin, ale zamiast nich usłyszał całą listę inwektyw. Wtedy nie zdzierżył. Przyłożył kila razy radnemu tak, że tamten zalał się krwią i padł na glebę. Skończyło się interwencją policji i kilka dni później Kowalski usłyszał zarzut pobicia skutkującego rozstrojem zdrowia do dni siedmiu. Cóż było robić? Kowalski znowu odwiedził adwokata, który podjął się jego obrony i oczywiście podał w przybliżeniu wysokość swojego honorarium. Wychodzi na to, że tak czy siak sprawiedliwość kosztuje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie radaktorku po co poruszasz tzw. problemy , czy jak nazwałeś zawirowania wokół polskiego wymiaru sprawiedliwości? Znowu , nie przyjmujesz do wiadomości,ze legalnie wybrana polska władza w legalnych wyborach ma pełne prawo do zmian , bo w brew temu co mówicie , nie stoją one w sprzeczności z polską Konstytucją . A to ,ze alkoholik Junkers , czy pederasta Vorhostadt czy tez zwolennik dewiantów seksualnych Thimermans będący na usługach polskiej Targowicy atakują Polskę . To juz inny problem . Targowica nie może się pogodzić od faktu ,ze została odsunięta od życiodajnych koryt .
Adwokat https://monitorprawa.pl/adwokat
Ja znam świetnego adwokata od rozwodów: http://bhs-adwokaci.pl/specjalizacje/prawo-rodzinne/rozwod/ . Pomógł już w niejednej sytuacji
Panie radaktorku po co poruszasz tzw. problemy , czy jak nazwałeś zawirowania wokół polskiego wymiaru sprawiedliwości? Znowu , nie przyjmujesz do wiadomości,ze legalnie wybrana polska władza w legalnych wyborach ma pełne prawo do zmian , bo w brew temu co mówicie , nie stoją one w sprzeczności z polską Konstytucją . A to ,ze alkoholik Junkers , czy pederasta Vorhostadt czy tez zwolennik dewiantów seksualnych Thimermans będący na usługach polskiej Targowicy atakują Polskę . To juz inny problem . Targowica nie może się pogodzić od faktu ,ze została odsunięta od życiodajnych koryt .
Adwokat https://monitorprawa.pl/adwokat
Ja znam świetnego adwokata od rozwodów: http://bhs-adwokaci.pl/specjalizacje/prawo-rodzinne/rozwod/ . Pomógł już w niejednej sytuacji