Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej, zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu, odbywał się w dniach 28 lutego –7 marca, w sali koncertowej ZPSM i zgromadził jak zawsze wielu miłośników muzyki klasycznej.
Głównym celem festiwalu jest upamiętnienie wybitnej pianistki związanej z Jarosławiem.
Wieczór inauguracyjny uświetnił niezwykły projekt „RGG & Robert Więckiewicz – Planet LEM”, czyli – jak podkreślają organizatorzy wydarzenia – artystyczne spotkanie muzyki i literatury inspirowane twórczością Stanisława Lema.
„Fragmenty „Solaris” w interpretacji Roberta Więckiewicza, w połączeniu z improwizowaną muzyką trio RGG (Łukasz Ojdana na fortepianie, Maciej Grabowski na kontrabasie i Krzysztof Gradziuk na perkusji) stworzyły wielowymiarowe i poruszające doświadczenie”
Reklama
– dodają.
„Wieczór na dwa fortepiany”, podczas którego na scenie wystąpili Łukasz Stanisławczyk oraz Jakub Międlar, przyniósł niemałe wrażenia.
„Publiczność wypełniająca salę koncertową była zachwycona występem artystów, a entuzjazm słuchaczy sprawił, że muzycy zostali nagrodzeni aż dwukrotnym bisem”
– przekazują organizatorzy.
Podczas koncertu finałowego „Wieczór z Bel Canto” na scenie wystąpiła Edyta Piasecka z sekstetem. Zwieńczeniem Festiwalu Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej był duet Renaty Johnson-Wojtowicz i Rafała Bartmińskiego, którym towarzyszyła orkiestra kameralna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze