Reklama

Kolejna edycja Festiwalu Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej dobiegła końca [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej, zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu, odbywał się w dniach 28 lutego –7 marca, w sali koncertowej ZPSM i zgromadził jak zawsze wielu miłośników muzyki klasycznej.

Głównym celem festiwalu jest upamiętnienie wybitnej pianistki związanej z Jarosławiem.

Wieczór inauguracyjny uświetnił niezwykły projekt „RGG & Robert Więckiewicz – Planet LEM”, czyli – jak podkreślają organizatorzy wydarzenia – artystyczne spotkanie muzyki i literatury inspirowane twórczością Stanisława Lema.

„Fragmenty „Solaris” w interpretacji Roberta Więckiewicza, w połączeniu z improwizowaną muzyką trio RGG (Łukasz Ojdana na fortepianie, Maciej Grabowski na kontrabasie i Krzysztof Gradziuk na perkusji) stworzyły wielowymiarowe i poruszające doświadczenie”

Reklama

– dodają.

„Wieczór na dwa fortepiany”, podczas którego na scenie wystąpili Łukasz Stanisławczyk oraz Jakub Międlar, przyniósł niemałe wrażenia.

„Publiczność wypełniająca salę koncertową była zachwycona występem artystów, a entuzjazm słuchaczy sprawił, że muzycy zostali nagrodzeni aż dwukrotnym bisem”

– przekazują organizatorzy.

Podczas koncertu finałowego „Wieczór z Bel Canto” na scenie wystąpiła Edyta Piasecka z sekstetem. Zwieńczeniem Festiwalu Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej był duet Renaty Johnson-Wojtowicz i Rafała Bartmińskiego, którym towarzyszyła orkiestra kameralna.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/03/2026 14:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama