Mimo niesprzyjającej pogody plac Adama Mickiewicza w ostatnią niedzielę, 18 grudnia, znów tętnił życiem. Na wspólną, szóstą już Miejską Wigilię przybyło wielu przeworszczan, którzy wraz z innymi chcieli połamać się opłatkiem, zaśpiewać kolędy i spróbować tradycyjnych potraw.
– Cieszę się, że po raz kolejny możemy się tutaj spotkać i wspólnie radować świętami Bożego Narodzenia – powiedział burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, jednocześnie[paywall] dziękując wszystkim za pomoc w zorganizowaniu uroczystości oraz za przygotowanie stołów pełnych jedzenia.
Ks. Jan Miazga przeczytał fragment Ewangelii św. Łukasza i poświęcił opłatki, które zostały podzielone wśród obecnych na Małym Rynku. Ks. dziekan Tadeusz Gramatyka złożył życzenia świąteczne. 13. Przeworska Drużyna Harcerzy i Harcerek z Kresów przekazała Betlejemskie Światło Pokoju, które każdy mógł zabrać do swojego domu.
Podczas spotkania łamano się opłatkiem i próbowano wigilijnych potraw, nie zabrakło też słodkich wypieków i niespodzianek, które rozdawali mikołajowie. Najbardziej potrzebujący mogli zabrać jedzenie do domu. Ten wyjątkowy czas śpiewem umilili artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury. Do organizacji VI Miejskiej Wigilii przyłączyli się lokalni restauratorzy, właściciele piekarni, Akcje Katolickie z przeworskich parafii, przedszkola miejskie nr 2 i 3, szkoły podstawowe nr 1, 2 i 3, Gimnazjum nr 1 oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. W akcję zaangażował się również MOPS, MOK oraz Przeworska Gospodarka Komunalna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze