Reklama

Kolejna Miejska Wigilia pod chmurką [ZDJĘCIA]

19/12/2016 14:00

Mimo niesprzyjającej pogody plac Adama Mickiewicza w ostatnią niedzielę, 18 grudnia, znów tętnił życiem. Na wspólną, szóstą już Miejską Wigilię przybyło wielu przeworszczan, którzy wraz z innymi chcieli połamać się opłatkiem, zaśpiewać kolędy i spróbować tradycyjnych potraw.

– Cieszę się, że po raz kolejny możemy się tutaj spotkać i wspólnie radować świętami Bożego  Narodzenia – powiedział burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, jednocześnie[paywall] dziękując wszystkim za pomoc w zorganizowaniu uroczystości oraz za przygotowanie stołów pełnych jedzenia.

Ks. Jan Miazga przeczytał fragment Ewangelii św. Łukasza i poświęcił opłatki, które zostały podzielone wśród obecnych na Małym Rynku. Ks. dziekan Tadeusz Gramatyka złożył życzenia świąteczne. 13. Przeworska Drużyna Harcerzy i Harcerek z Kresów przekazała Betlejemskie Światło Pokoju, które każdy mógł zabrać do swojego domu.

Reklama

Podczas spotkania łamano się opłatkiem i próbowano wigilijnych potraw, nie zabrakło też słodkich wypieków i niespodzianek, które rozdawali mikołajowie. Najbardziej potrzebujący mogli zabrać jedzenie do domu. Ten wyjątkowy czas śpiewem umilili artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury. Do organizacji VI Miejskiej Wigilii przyłączyli się lokalni restauratorzy, właściciele piekarni, Akcje Katolickie z przeworskich parafii, przedszkola miejskie nr 2 i 3, szkoły podstawowe nr 1, 2 i 3, Gimnazjum nr 1 oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. W akcję zaangażował się również MOPS, MOK oraz Przeworska Gospodarka Komunalna.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama