10 kobiet i 6 mężczyzn znalazło się w kolejnej w br. grupie osób, które złożyły w br. grupie osób, które złożyły „celnicze” ślubowanie.
Uroczystość odbyła się w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. Każda z 16 osób wypowiedziała znamienne i zobowiązujące słowa: „Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Służby Celno- Skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej”[paywall].
Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek. Wśród ślubujących było 10 kobiet i 6 mężczyzn. Trafią oni do służby m.in. w drogowych przejściach granicznych w: Medyce, Korczowej, Budomierzu, lotniczym przejściu granicznym w Jasionce oraz kolejowym w Medyce.
– Zajmować się będą także między innymi kontrolą celno- skarbową rynku. To kolejna grupa funkcjonariuszy, którzy stopniowo zasilają szeregi podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej w ramach realizowanych naborów. Podczas dwuletniej służby przygotowawczej, funkcjonariusze będą teoretycznie i praktycznie przygotowywać się do wykonywania obowiązków służbowych – wyjaśniła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie asp. Edyta Chabowska.
Od początku br. do Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu wstąpiło ponad 100 osób.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze