Reklama

Kolejne miejsce dla najmłodszych [ZDJĘCIA]

19/11/2016 12:30

Gmina Gać dwa lata temu otworzyła żłobek. Duże zainteresowanie rodziców, którego efektem było nawet sporządzenie listy rezerwowych, skłoniło władze do stworzenia kolejnego miejsca do zabawy i nauki dla małych pociech.

10 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Dziecięcego w Ostrowie. Inwestycja, podobnie jak żłobek  w Gaci, została zrealizowana  w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch”, ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, z którego gmina pozyskała na ten cel ponad 270 tys. zł. Dodatkowo z[paywall] Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymała 91,5 tys. zł, a brakujące fundusze – niespełna 60 tys. zł – dołożyła z własnego budżetu.

Klub funkcjonuje od 2 listopada. Na razie uczęszcza do niego piątka dzieci. Przebywają tutaj 5 godzin, od 8.30 do 13.30. Obecnie są to same dziewczynki: Milenka, Kasia, Iza, Lenka oraz Anetka. Nauczycielem głównym jest Anna Cieleń. Obiekt mieści się w budynku Domu Kultury, dlatego w godzinach popołudniowych i w weekendy jest do dyspozycji mieszkańców. Swoją działalność prowadzi tutaj również miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. W ramach projektu dla najmłodszych powstał również plac zabaw. – 6 lat temu wspólnie rozpoczęliśmy projekt dzięki wsparciu Unii Europejskiej, a dzisiaj go realizujemy – mówiła podczas uroczystości otwarcia wójt gminy Grażyna Pieniążek. – Będąc w tym miejscu  rok temu, wielu z nas pewnie powiedziałby, że tego miejsca nie uda się stworzyć – przyznała, przypominając, w jak złym stanie technicznym był budynek Domu Kultury.

Epicentrum miejscowości

Spotkanie poprowadziła dyrektor Klubu Dziecięcego w Ostrowie Elżbieta Machała. Podczas otwarcia obecni byli: m.in. posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar i wicestarosta powiatu przeworskiego Janusz Owsiak, którzy wraz z przedstawicielami gminy przecięli symboliczną wstęgę. Goście gratulowali pani wójt przede wszystkim pomysłu na zagospodarowanie niszczejącego do niedawna obiektu i stworzenia tak ważnego miejsca, gdzie dzieci mogą rozwijać się od najmłodszych lat. Posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz podkreśliła, że to miejsce, służące nie tylko najmłodszym, ale także członkiniom KGW oraz pozostałym mieszkańcom, staje się swego rodzaju epicentrum Ostrowa i pełni nie tylko funkcję edukacyjną i wychowawczą, ale jest też ośrodkiem życia społecznego i kulturalnego.

Reklama

Dla przybyłych gości został przygotowany program artystyczny związany ze Świętem Niepodległości. Milenka Homa z punktu przedszkolnego „Bajkolandia” w Gaci zaśpiewała piosenkę, a Kacper Batycki z II klasy gimnazjum w Dębowie zagrał na akordeonie. Wzruszający występ dały przedszkolaki z punktu przedszkolnego „Kraina Uśmiechu” w Ostrowie. Zatańczyły także poloneza oraz wspólnie z publicznością odśpiewały hymn Polski.

Podczas uroczystego otwarcia placówki nie mogło zabraknąć najważniejszych osób – podopiecznych Klubu Dziecięcego oraz ich rodziców.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama