Gmina Gać dwa lata temu otworzyła żłobek. Duże zainteresowanie rodziców, którego efektem było nawet sporządzenie listy rezerwowych, skłoniło władze do stworzenia kolejnego miejsca do zabawy i nauki dla małych pociech.
10 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Dziecięcego w Ostrowie. Inwestycja, podobnie jak żłobek w Gaci, została zrealizowana w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch”, ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, z którego gmina pozyskała na ten cel ponad 270 tys. zł. Dodatkowo z[paywall] Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymała 91,5 tys. zł, a brakujące fundusze – niespełna 60 tys. zł – dołożyła z własnego budżetu.
Klub funkcjonuje od 2 listopada. Na razie uczęszcza do niego piątka dzieci. Przebywają tutaj 5 godzin, od 8.30 do 13.30. Obecnie są to same dziewczynki: Milenka, Kasia, Iza, Lenka oraz Anetka. Nauczycielem głównym jest Anna Cieleń. Obiekt mieści się w budynku Domu Kultury, dlatego w godzinach popołudniowych i w weekendy jest do dyspozycji mieszkańców. Swoją działalność prowadzi tutaj również miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. W ramach projektu dla najmłodszych powstał również plac zabaw. – 6 lat temu wspólnie rozpoczęliśmy projekt dzięki wsparciu Unii Europejskiej, a dzisiaj go realizujemy – mówiła podczas uroczystości otwarcia wójt gminy Grażyna Pieniążek. – Będąc w tym miejscu rok temu, wielu z nas pewnie powiedziałby, że tego miejsca nie uda się stworzyć – przyznała, przypominając, w jak złym stanie technicznym był budynek Domu Kultury.Spotkanie poprowadziła dyrektor Klubu Dziecięcego w Ostrowie Elżbieta Machała. Podczas otwarcia obecni byli: m.in. posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar i wicestarosta powiatu przeworskiego Janusz Owsiak, którzy wraz z przedstawicielami gminy przecięli symboliczną wstęgę. Goście gratulowali pani wójt przede wszystkim pomysłu na zagospodarowanie niszczejącego do niedawna obiektu i stworzenia tak ważnego miejsca, gdzie dzieci mogą rozwijać się od najmłodszych lat. Posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz podkreśliła, że to miejsce, służące nie tylko najmłodszym, ale także członkiniom KGW oraz pozostałym mieszkańcom, staje się swego rodzaju epicentrum Ostrowa i pełni nie tylko funkcję edukacyjną i wychowawczą, ale jest też ośrodkiem życia społecznego i kulturalnego.
Dla przybyłych gości został przygotowany program artystyczny związany ze Świętem Niepodległości. Milenka Homa z punktu przedszkolnego „Bajkolandia” w Gaci zaśpiewała piosenkę, a Kacper Batycki z II klasy gimnazjum w Dębowie zagrał na akordeonie. Wzruszający występ dały przedszkolaki z punktu przedszkolnego „Kraina Uśmiechu” w Ostrowie. Zatańczyły także poloneza oraz wspólnie z publicznością odśpiewały hymn Polski.
Podczas uroczystego otwarcia placówki nie mogło zabraknąć najważniejszych osób – podopiecznych Klubu Dziecięcego oraz ich rodziców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze