Reklama

Powodem kolejnego fałszywego alarmu w Przemyślu była awaria sterowania

22/11/2025 09:31

Po raz kolejny, w ciągu kilku tygodni, nad Przemyślem rozbrzmiała syrena miejskiego systemu ostrzegania i alarmowania ludności. Do zdarzenia doszło we wtorek, 11 listopada, około g. 18.

„Dyżurny Straży Miejskiej poinformował o awaryjnym uruchomieniu się systemu alarmowego. To już druga taka sytuacja w ostatnim czasie i pomimo niedawnego przeglądu systemu wydarzyła się ponownie, co nie powinno mieć miejsca. NA TERENIE MIASTA NIE WYSTĘPUJE ZAGROŻENIE. Ciężko mi uwierzyć w przypadki, zwłaszcza w odstępie tak krótkiego czasu, w związku z tym jutro poproszę odpowiednie instytucje (o sprawdzenie – przyp. red.), czy do uruchomienia systemów ostrzegania nie przyczyniły się osoby trzecie!”

– poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent miasta Wojciech Bakun.

Reklama

Uruchomienie syreny to incydent

Dzień później okazało się, że winna temu była krótka awaria sterowania, przez którą samoczynnie włączyła się syrena zlokalizowana w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, a która nie wchodzi w skład Miejskiego Systemu Ostrzegania  i Alarmowania (jest elementem ogólnokrajowego projektu rozbudowy Systemu Ostrzegania i Alarmowania Ludności (SOiA) i nie jest uruchamiana przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Przemyślu).

„Sygnał natychmiast wyłączono. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu prowadzona jest diagnostyka i działania zapobiegawcze. Miejski system ostrzegania działa poprawnie”

Reklama

– uspokaja przemyski magistrat.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/11/2025 09:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama