– Żaden z kandydatów nie uzyskał minimalnej liczby punktów, która pozwoliłaby na zarekomendowanie któregoś z nich prezydentowi – mówi Agata Czereba, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
Sytuacja jest dość nietypowa. W lipcu ub.r. z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu odwołany został Tomasz Zaleszczyk. Nowym prezesem został dotychczasowy zastępca – Witold Filipek. Można się domyślać, że miało to być rozwiązanie tymczasowe, ponieważ rada nadzorcza spółki ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa. Nie przyniósł on jednak rozstrzygnięcia[paywall].W listopadzie komisja konkursowa zakończyła postępowanie bez wyłonienia kandydata. Nikt z ubiegających się o to stanowisko nie wykazał odpowiednich kompetencji. W tym samym miesiącu został ogłoszony drugi konkurs. Aplikacje można było składać do 4 grudnia, ale całą procedura się wydłużyła, ponieważ – jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy – niektórzy kandydaci składali odwołania.
Ostatecznie w styczniu komisja zakończyła swoją pracę. – Żaden z kandydatów nie uzyskał minimalnej liczby punktów, która pozwoliłaby na zarekomendowanie kandydata prezydentowi – mówi Agata Czereba, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
W pierwszym konkursie do drugiego etapu, czyli do rozmów kwalifikacyjnych, przeszło sześciu kandydatów, a w drugim – dwóch. Wśród nich był obecny prezes W. Filipek. Nie przekonał jednak komisji do swojej osoby.
– W najbliższym czasie prezydent podejmie decyzję dotyczącą wyboru prezesa PGM – zapowiada rzecznik magistratu. Teoretycznie Wojciech Bakun ma kilka opcji: ogłosić trzeci konkurs; zaakceptować kandydaturę, która uzyskała najwięcej punktów albo powołać prezesa bez konkursu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Skoro spółka działa widocznie prezes niepotrzebny. Państwo też może funkcjonować bez prezydenta. Po co drugi raz wybierać Dudę.
Prezydent skończ tą farsę i wsadź swojego jak to ma miejsce w każdej spółce gdzie zmieniono prezesów/dyrektorów. Albo wsadź sekretarza UM tak jak to zrobiłeś na trzy miesiące w piwku do Rosji sobie to nowej BMW
widocznie w Przemyślu brak ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami. ale ale zaraz się okaże , ze nagle się znalazł odpowiedni kandydat.
Zostać prezydentem to wystarczy umieć się podpisać.Przecież sam decyzji nie podejmuje.Ma od tego Prezesa.Natomiast" prezes" to co innego.Tutaj już jest odpowiedzialność i to poważna odpowiedzialność.
Po cholere prezesa , do brania kasy? Przecież oni , ten PGM nigdy nie ma na nic pieniędzy, żadnych remontów kamienic czy domów , ba zwykłe pomalowanie , elewacja lica budynku , takie najprostsze to urasta do niebotycznego problemu i od lat ta sama śpiewka , brak kasy , nie nasz budynek , nie wiadomo czyja własność , może prywatny i tak może , może , może trwa w tym zadupiu od dziesiątek lat. Dla przykładu dwie stare kamienice sąsiadujące z kryminałem na Rokitniańskiej vis a vis ruin koszar austriackich późniejszej POMONY , w 2019 roku odnowione w ten sposób że pomalowane jedną stronę od podwórza , nie ruszono nawet ściany zewnętrznej od strony ulicy oraz ścian bocznych. Co za dziadostwo , coś nieprawdopodobnego , malowanie jednej ściany , a co na konserwator zabytków , przecież ona właściwie wizytuje tylko określone przez budynki i to w centrum miasta. No cóż można i tak ,dzisiaj wracałem ze cmentarza Głównego ulicami w części Słowackiego i Tarnawskiego ulicę na której wychowywałem się w latach 1958-59. Ludzie , alarm co za dziadostwo , coś nieprawdopodobnego , totalna ruina dawnego szpitala wojskowego , zrujnowany okropny mur okalający szpital za kilka lat runie ze starości , coś okropnego. Idą dalej Tarnawskiego , wszystko stare , brudne odrapane , okropne , obesrane chodniki budowane jeszcze za tzw. moich lat tj. 50 ub. wieku , okropne kamienice , niemal bez tynków za wyjątkiem przerobionego na mieszkalny budynek dawnego internatu oraz oszklony nowy budynek mieszkalny z przychodna dentystyczną. Reszta to Ruina Przemyśl , nie potrzeba zwiedzać Twierdzy. Idąc dalej Dworskiego , Mickiewicza w stronę PKP i dalej Czarnieckiego i moja Kopernika , niemal to samo , syf , dziadostwo , niemal mogiła do zaorania. A co robi ta konserwator KOT i ten dziadowski PGM , wiem ale nie powiem . Powiem , jednak dopowiem, stara śpiewka , nie ma pieniędzy , nie ma kasy , może kiedyś , może jak dostaniemy z Unii , a dodam od siebie , dostaniemy gówno , unijna manna dzięki pisiorom się skończyła ,dostaniemy resztki z pańskiego stołu. I na koniec stała mantra "jako pan , taki kram , jacy wyborcy taka władza.zobaczycie. Ale nie usnę bez starej i stałej mantry , jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram.
Najwidoczniej nie ma już nikogo z grona rządzących z wyższym wykształceniem wszyscy mają zawodówkę i nie ma kim obsadzić tego stołka. A jakiś standardy musi być zachowany.
Prezydent wyciągnie jakiegoś prezesika z Jarosławia a może z Tychów. Z tych dwóch miast ludzie albo są prezesami albo siedzą w radach nadzorczych spółek. Nie daję wiary że w naszym mieście nie znajdzie się ani jeden dobry menadżer który od jest prezydenta
A może zamiast wyborów prezydenckich fundniemy sobie wybory na prezesa.Przynajmniej będzie ciekawiej i jest duża szansa ,ze uda się nam wybrać kandydata naprawdę wartosciowego pod każdym względem posiadającym talenty a nie tylko nabytą umiejętność złożenia podpisu obojetnie pod czym.
Konserwator zabytków remontuje kościoły, budynki kościelne,seminarium, ostatnio oprócz kościoła kapliczki na ścieżkach Kalwarii Pacławskiej.Boisz się napisać prawdę bo proboszcz odmówi Ci pogrzebu? To nie jest atak na kościół, tylko na politykę uprawianą w kraju. A może to polityka przemyślana, po co remontować kamienice skoro zwróci się je w ramach 447 ?
Do zgaduj zgaduli, jako przemyski stary i stały obserwator wiem co piszę i co mam pisać w przyszłości więc daruj sobie uwagi po moim adresem i tym bardziej wtyków co do moich subiektywnych jak zawsze przemyśleń, czasem trudnych i gorzkich uwag. Krótko, nie jesteś moim nauczycielem zwanym potocznie belfrem, tym bardziej cenzorem a więc skup się na swoim wpisie do którego masz prawo, podobnie jak moja osoba z tą różnicą że ja mam o czym napisać, z toba odwrotnie, czyli marnie. A więc drogi kolego skoro jesteś taki odważny, a brak odwagi zarzucasz mnie to zamiast zgaduj zgaduli ujawnij swoje prawdziwe dane, i nie zamartwiaj się moim ewentualnym pogrzebem, on nastąpi w danym czasie podobnie jak twój i nie ty będziesz moim mistrzem ceremonii, martw się raczej o siebie i twoich bliskich.
Po pierwsze źle Ci nie życzę, żyj w zdrowiu 200 lat,po drugie jeśli będzie taki wymóg i wszyscy będą pisać z imienia i nazwiska to zrobię podobnie,po trzecie- więcej luzu ;-)
To weź kurna farbę, pędzel i pomaluj zamiast tworzyć te swoje wypociny.
https://www.facebook.com/obywatelskakontrolawladz/posts/516221009328592?__tn__=K-R
Skoro spółka działa widocznie prezes niepotrzebny. Państwo też może funkcjonować bez prezydenta. Po co drugi raz wybierać Dudę.
Prezydent skończ tą farsę i wsadź swojego jak to ma miejsce w każdej spółce gdzie zmieniono prezesów/dyrektorów. Albo wsadź sekretarza UM tak jak to zrobiłeś na trzy miesiące w piwku do Rosji sobie to nowej BMW
widocznie w Przemyślu brak ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami. ale ale zaraz się okaże , ze nagle się znalazł odpowiedni kandydat.