Reklama

Kolejny konkurs na prezesa PGM bez rozstrzygnięcia

16/02/2020 13:39

– Żaden z kandydatów nie uzyskał minimalnej liczby punktów, która pozwoliłaby na zarekomendowanie któregoś z nich prezydentowi – mówi Agata Czereba, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Sytuacja jest dość nietypowa. W lipcu ub.r. z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu odwołany został Tomasz Zaleszczyk. Nowym prezesem został dotychczasowy zastępca – Witold Filipek. Można się domyślać, że miało to być rozwiązanie tymczasowe, ponieważ rada nadzorcza spółki ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa. Nie przyniósł on jednak rozstrzygnięcia[paywall].

W listopadzie komisja konkursowa zakończyła postępowanie bez wyłonienia kandydata. Nikt z ubiegających się o to stanowisko nie wykazał odpowiednich kompetencji. W tym samym miesiącu został ogłoszony drugi konkurs. Aplikacje można było składać do 4 grudnia, ale całą procedura się wydłużyła, ponieważ – jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy – niektórzy kandydaci składali odwołania.

Ostatecznie w styczniu komisja zakończyła swoją pracę. – Żaden z kandydatów nie uzyskał minimalnej liczby punktów, która pozwoliłaby na zarekomendowanie kandydata prezydentowi – mówi Agata Czereba, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Reklama

W pierwszym konkursie do drugiego etapu, czyli do rozmów kwalifikacyjnych, przeszło sześciu kandydatów, a w drugim – dwóch. Wśród nich był obecny prezes W. Filipek. Nie przekonał jednak komisji do swojej osoby.

– W najbliższym czasie prezydent podejmie decyzję dotyczącą wyboru prezesa PGM – zapowiada rzecznik magistratu. Teoretycznie Wojciech Bakun ma kilka opcji: ogłosić trzeci konkurs; zaakceptować kandydaturę, która uzyskała najwięcej punktów albo powołać prezesa bez konkursu.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tak tak - niezalogowany 2020-02-16 15:08:49

    Skoro spółka działa widocznie prezes niepotrzebny. Państwo też może funkcjonować bez prezydenta.  Po co drugi raz wybierać Dudę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasia128k_68 2020-02-16 17:27:35

    Prezydent skończ tą farsę i wsadź swojego jak to ma miejsce w każdej spółce gdzie zmieniono prezesów/dyrektorów. Albo wsadź sekretarza UM tak jak to zrobiłeś na trzy miesiące w piwku do Rosji sobie to nowej BMW

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2020-02-16 17:46:18

    widocznie w Przemyślu brak ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami. ale ale zaraz się okaże , ze nagle się znalazł odpowiedni kandydat. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama