Reklama

Kolejny przetarg na „bunkier” na Zniesieniu

Restauracja, wypożyczalnie sprzętu, garaże, centra... Pomysłów na to, jakiego rodzaju usługi można ulokować w pawilonie na stoku, było bez liku. Żaden nie nabrał realnych kształtów. „Straszydło” doczekało się natomiast kolejnego przetargu.

W 2010 r. władze miasta wydały na budowę pawilonu na stoku ok. 2,5 mln zł. Pieniądze pochodziły z miejskiego budżetu. Obiekt powstał, ale nie było pomysłu, co z nim dalej robić. Władze miasta liczyły, że znajdą chętną firmę, która w zamian za sfinansowanie wykończenia obiektu uzyska dzierżawę drugiego piętra[paywall]. Niestety, nikt się nie skusił, mimo kilku ogłaszanych przetargów na wydzierżawienie terenu wraz z budynkiem na 25 lat (przy założeniu, że dzierżawca poniesie koszty dokończenia inwestycji, które zostałyby rozliczone w kwocie płaconego czynszu – przyp. aut.). W 2016 r. budynek miał przestać straszyć, bo miały się rozpocząć prace remontowo-budowlane pod centrum konferencyjno-szkoleniowo-warsztatowe Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacyjności w ramach projektu „Integracja działań na rzecz rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl”. Pod koniec marca 2016 r. władze miasta ogłosiły przetarg na wykonanie projektu, który musiał zostać opracowany w oparciu o istniejącą dokumentację oraz obowiązujący Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Powierzchnia użytkowa centrum miała wynosić ponad tysiąc metrów kwadratowych. W części tzw. przyziemnej miały się znajdować pomieszczenia warsztatowe i sanitarne, na parterze natomiast sala konferencyjno-szkoleniowa, zaplecze gastronomiczne i pomieszczenia z węzłami sanitarnymi.

Nic z tego nie wyszło. Ogłoszony został kolejny przetarg na sprzedaż pawilonu. Nieudany. Nie zgłosił się żaden inwestor. Nowy prezydent Wojciech Bakun kilka dni temu podjął decyzję, że pawilon zostanie ponownie wystawiony na sprzedaż!

– To prawda. Prezydent miasta ogłosił kolejny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości z pawilonem przy ulicy Pasteura. Przetarg ma się odbyć 8 maja i jest to ponowienie naszej oferty do ewentualnych zainteresowanych jego nabyciem. Równolegle toczy się procedura związana z projektem „Centrum Edukacji i Rekreacji w Przemyślu” w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, której koncepcja również obejmuje budynek pawilonu. Tak więc starania o zagospodarowanie budynku przy stoku narciarskim toczą się dwutorowo – wyjaśnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ralf - niezalogowany 2019-03-18 18:34:46

    To jest jakaś masakra. 2,5 mln zł ? !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Woj - niezalogowany 2019-03-18 20:20:40

    Najlepszy pomysł to rozwalić do parteru i oddać za 1 zł inwestorowi na 25 lat

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2019-03-18 23:53:43

    "....za sfinansowanie wykończenia obiektu uzyska dzierżawę drugiego piętra, " bo pierwsze miało byc z gory przewidziane na wypożyczalnie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama