Reklama

Kolejny sprzęt z serduszkiem WOŚP trafił do szpitala

Do Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu trafił kolejny sprzęt z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oddział pediatrii otrzymał aparat USG Aplio MX firmy Toshiba. To kolejna aparatura z serduszkiem WOŚP, która przyjechała do placówki na Monte Cassino.

Aparat USG Toshiba Aplio MX działa na Oddziale Chorób Dzieci z Pododdziałem Pulmonologii Dziecięcej przemyskiego szpitala już od kilku tygodni. Służy do ultrasonograficznej oceny narządów jamy brzusznej, tarczycy, węzłów chłonnych, jąder, przezciemiączkowej oceny struktur mózgowia oraz echokardiografii serca. – To nowoczesny aparat o dużej rozdzielczości i wysokiej jakości obrazu z głowicą sektorową oraz linearną z opcją Dopplera. Gwarantuje to małym pacjentom wykonanie badań na najwyższym poziomie – wyjaśnił rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu Marek Ptaszyński[paywall].

Diagnoza i leczenie

Oddział Chorób Dzieci z Pododdziałem Pulmonologii Dziecięcej przemyskiego szpitala zajmuje się leczeniem dzieci w zakresie m.in.: chorób infekcyjnych wieku dziecięcego wymagających leczenia szpitalnego, chorób układu oddechowego, pokarmowego oraz moczowego. Dodatkowo oddział ma do dyspozycji całodobowe laboratorium analiz medycznych, pracownię RTG, pracownię tomografii komputerowej, pracownię rezonansu magnetycznego.
– Sprzęt wykorzystany będzie w diagnozowaniu i leczeniu dzieci od trzeciego dnia życia do 18. roku z zakresu pediatrii ogólnej w systemie lecznictwa całodobowego. Obejmuje ono przyjęcie, stabilizację, wstępną diagnostykę i leczenie małych pacjentów z szeroko rozumianym nagłym zachorowaniem i zatruciami. Pacjenci są przywożeni przez zespoły ratowników medycznych lub zgłaszają się ze skierowaniem od lekarza POZ. Oddział przyjmuje również małych pacjentów bezpośrednio z izby przyjęć, ewentualnie bez skierowania w przypadku pilnej konieczności hospitalizacji – wyjaśnił ordynator oddziału dr Henryk Kluz.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Agata - niezalogowany 2016-04-15 19:12:20

    Cudowny gest

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama