Reklama

„Komórkomania” w elektroniku [ZDJĘCIA]

Podobnie jak w popularnym „Słowaku”, tak i w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu przez dwa dni (18 – 19 kwietnia br.) trwała akcja #Komórkomania (18 – 19 kwietnia br.). Dzięki niej udało się zarejestrować 30 osób, które są otwarte na pomoc innym chorym.

– Podczas akcji nasi uczniowie mogli się dowiedzieć, czym zajmuje się Fundacja DKMS, jaka jest jej misja, dlaczego warto zarejestrować się w bazie oraz jak wygląda pobranie szpiku bądź krwiotwórczych komórek macierzystych

– wyjaśniła jedna z organizatorek akcji w popularnym „elektroniku” Ewelina Łukacz[paywall].

Pierwszego dnia uczniowie wysłuchali wykładu przeprowadzonego właśnie przez nią oraz przez Barbarę Fedak-Nowak. Nazajutrz mogli już się zarejestrować w bazie oraz pobrać wymaz, który jest badany przez fundację DKMS pod względem zgodności antygenów.

Reklama

– Wszystkie osoby zdrowe, których wymaz okaże się odpowiedni, stają się potencjalnymi dawcami szpiku, krwiotwórczych komórek macierzystych i są gotowe do pomocy. Następna akcja w naszej szkole już za rok! Serdecznie zapraszamy!

– podsumowała E. Łukacz.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/05/2024 14:41
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama