Podobnie jak w popularnym „Słowaku”, tak i w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu przez dwa dni (18 – 19 kwietnia br.) trwała akcja #Komórkomania (18 – 19 kwietnia br.). Dzięki niej udało się zarejestrować 30 osób, które są otwarte na pomoc innym chorym.
– Podczas akcji nasi uczniowie mogli się dowiedzieć, czym zajmuje się Fundacja DKMS, jaka jest jej misja, dlaczego warto zarejestrować się w bazie oraz jak wygląda pobranie szpiku bądź krwiotwórczych komórek macierzystych
– wyjaśniła jedna z organizatorek akcji w popularnym „elektroniku” Ewelina Łukacz[paywall].
Pierwszego dnia uczniowie wysłuchali wykładu przeprowadzonego właśnie przez nią oraz przez Barbarę Fedak-Nowak. Nazajutrz mogli już się zarejestrować w bazie oraz pobrać wymaz, który jest badany przez fundację DKMS pod względem zgodności antygenów.
– Wszystkie osoby zdrowe, których wymaz okaże się odpowiedni, stają się potencjalnymi dawcami szpiku, krwiotwórczych komórek macierzystych i są gotowe do pomocy. Następna akcja w naszej szkole już za rok! Serdecznie zapraszamy!
– podsumowała E. Łukacz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze