W Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się uroczysty koncert z okazji 100. rocznicy przybycia 1 Pułku Czołgów armii gen. Hallera do Polski w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Organizatorem był 1 Batalion Czołgów w Żurawicy.
Sala koncertowa gmachu przy ul. Konarskiego wypełniła się po brzegi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się parlamentarzyści, władze samorządowe i lokalne, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, żołnierze i pracownicy oraz przyjaciele 1 bcz[paywall].
Główną ideą przedsięwzięcia było uczczenie pamięci zasłużonych dla Ojczyzny jednostek pancernych, a w szczególności 1 Pułku Czołgów, który od 1920 r. stacjonował w Żurawicy i którego tradycje od lat kultywuje 1 bcz. Koncert miał być także formą podziękowania dla żołnierzy i pracowników za codzienną służbę i pracę oraz dla lokalnych władz i przyjaciół za wspieranie działań podejmowanych na rzecz batalionu.
Swoistym wyrazem wdzięczności za dotychczasowy wkład pracy oraz osiągnięcia w działalności służbowej było uhonorowanie przez dowódcę ppłka Rafała Kluza najlepszego oficera, podoficera i szeregowego. – Podczas koncertu artyści pod batutą majora Marcina Ślązaka zapewnili licznie zgromadzonej publiczności niezapomniane wrażenia, prezentując utwory zarówno patriotyczne, popularyzujące tradycje narodowe, wzbogacone historycznymi kostiumami i rekwizytami, jak również utwory o charakterze bardziej rozrywkowym – powiedziała Edyta Kaszuba-Szpak z żurawickiej jednostki.
Muzycy i wokaliści zostali nagrodzeni długimi owacjami na stojąco. Nie zabrakło akcentu wplecionego z myślą o czołgistach z Żurawicy, którym było wykonanie utworu z kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze