Reklama

Koncert ku pamięci czołgistów z Żurawicy

W Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się uroczysty koncert z okazji 100. rocznicy przybycia 1 Pułku Czołgów armii gen. Hallera do Polski w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Organizatorem był 1 Batalion Czołgów w Żurawicy.

Sala koncertowa gmachu przy ul. Konarskiego wypełniła się po brzegi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się parlamentarzyści, władze samorządowe i lokalne, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, żołnierze i pracownicy oraz przyjaciele 1 bcz[paywall].

Główną ideą przedsięwzięcia było uczczenie pamięci zasłużonych dla Ojczyzny jednostek pancernych, a w szczególności 1 Pułku Czołgów, który od 1920 r. stacjonował w Żurawicy i którego tradycje od lat kultywuje 1 bcz. Koncert miał być także formą podziękowania dla żołnierzy i pracowników za codzienną służbę i pracę oraz dla lokalnych władz i przyjaciół za wspieranie działań podejmowanych na rzecz batalionu.

Reklama

Swoistym wyrazem wdzięczności za dotychczasowy wkład pracy oraz osiągnięcia w działalności służbowej było uhonorowanie przez dowódcę ppłka Rafała Kluza najlepszego oficera, podoficera i szeregowego. – Podczas koncertu artyści pod batutą majora Marcina Ślązaka zapewnili licznie zgromadzonej publiczności niezapomniane wrażenia, prezentując utwory zarówno patriotyczne, popularyzujące tradycje narodowe, wzbogacone historycznymi kostiumami i rekwizytami, jak również utwory o charakterze bardziej rozrywkowym – powiedziała Edyta Kaszuba-Szpak z żurawickiej jednostki.

Muzycy i wokaliści zostali nagrodzeni długimi owacjami na stojąco. Nie zabrakło akcentu wplecionego z myślą o czołgistach z Żurawicy, którym było wykonanie utworu z kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama