Koncert zespołu Reisha Trio odbędzie się dziś, 1 kwietnia, w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej z okazji I Dnia Kultury Żydowskiej.
– Reisha Trio to dynamiczny zespół o dużych aspiracjach muzycznych. Wszystko zaczęło się od muzyki do spektaklu „Dybuk Rzeszowski” w Teatrze Przedmieście. Po wielkim sukcesie przedstawienia (Warszawa, Kraków, Wadowice) i zdobyciu Nagrody Specjalnej za muzykę na 35. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju, młodzi muzycy poszerzyli repertuar o nowe kompozycje klezmerskie. Inspirują się folkiem, muzyką etniczną i bałkańską. Swym brzmieniem nawiązują i czerpią od najlepszych: Nachum Sternheim, Kroke, Nigel Kennedy. Muzycy mają za sobą wiele koncertów, m.in. w Filharmonii Podkarpackiej, na rzeszowskim Rynku (Dni Śródmieścia), w Grand Hotelu w Rzeszowie. W październiku 2014 muzycy zarejestrowali kilka kompozycji w studiu nagraniowym Polskiego Radia Rzeszów – podają organizatorzy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze