Reklama

Koncert muzyki klezmerskiej już dziś w muzeum

Koncert zespołu Reisha Trio odbędzie się dziś, 1 kwietnia, w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej z okazji I Dnia Kultury Żydowskiej.

– Reisha Trio to dynamiczny zespół o dużych aspiracjach muzycznych.  Wszystko zaczęło się od muzyki do spektaklu „Dybuk Rzeszowski” w Teatrze Przedmieście. Po wielkim sukcesie przedstawienia (Warszawa, Kraków, Wadowice) i zdobyciu Nagrody Specjalnej za muzykę na 35. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju, młodzi muzycy poszerzyli repertuar o nowe kompozycje klezmerskie. Inspirują się folkiem, muzyką etniczną i bałkańską. Swym brzmieniem nawiązują i czerpią od najlepszych: Nachum Sternheim, Kroke, Nigel Kennedy. Muzycy mają za sobą wiele koncertów, m.in. w Filharmonii Podkarpackiej, na rzeszowskim Rynku (Dni Śródmieścia), w Grand Hotelu w Rzeszowie. W październiku 2014 muzycy zarejestrowali kilka kompozycji w studiu nagraniowym Polskiego Radia Rzeszów – podają organizatorzy.

Zespół tworzą: Jakub Adamski (akordeon), Szymon Tadla (cymbały) i Marek Telwach (skrzypce). 

Koncert odbędzie się w sali audiowizualnej 1 kwietnia, o godzinie 19.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w holu głównym muzeum. Rezerwacje biletów: tomir.mazur@muzeum.przemysl.pl.

AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama