Przemyska publiczność rozkochana jest w przebojach operowych i operetkowych – taki wniosek można wysnuć po koncercie, który rozpoczął nowy, 2015 rok na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.
Koncert Noworoczny pod patronatem prezydenta Przemyśla, który miał miejsce 6 stycznia, okraszony był najpiękniejszymi przebojami operowymi i operetkowymi. Przemyscy melomani wysłuchali utworów z takich dzieł, jak: Carmen, Straszny dwór, Księżniczka czardasza, Baron cygański, Cyrulik sewilski. Niezapomniane melodie na nowo wyczarowali: Kazimierz Kowalski (bas), Małgorzata Kulińska (sopran), Patrycja Krzeszowska-Kubit (sopran), Andrzej Niemierowicz (baryton), Ewa Szpakowska (fortepian).
fot.Tomasz Beliński
Podczas Koncertu Noworocznego „W krainie uśmiechu” salę widowiskową PCKiN „Zamek” wypełniły operowe melodie.

Prezydent pojawił się na scenie po raz drugi w nietypowej roli, poproszony do tańca przez Małgorzatę Kulińską. Jako prawdziwy gentleman nie mógł odmówić i uroczyście wprowadził przemyślan tanecznym krokiem w nowy kulturalny rok 2015. Niespodzianką wieczoru była też obecność dwóch wróżek. Jeszcze przed koncertem wszyscy odważni, których zjadała ciekawość, mogli wysłuchać, co ich czeka w najbliższej przyszłości.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze