Reklama

Koncert Noworoczny „W krainie uśmiechu”

Przemyska publiczność rozkochana jest w przebojach operowych i operetkowych – taki wniosek można wysnuć po koncercie, który rozpoczął nowy, 2015 rok na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.

Koncert Noworoczny pod patronatem prezydenta Przemyśla, który miał miejsce 6 stycznia, okraszony był najpiękniejszymi przebojami operowymi i operetkowymi. Przemyscy melomani wysłuchali utworów z takich dzieł, jak: Carmen, Straszny dwór, Księżniczka czardasza, Baron cygański, Cyrulik sewilski. Niezapomniane melodie na nowo wyczarowali: Kazimierz Kowalski (bas), Małgorzata Kulińska (sopran), Patrycja Krzeszowska-Kubit (sopran), Andrzej Niemierowicz (baryton), Ewa Szpakowska (fortepian). 


fot.Tomasz Beliński
Podczas Koncertu Noworocznego „W krainie uśmiechu” salę widowiskową PCKiN „Zamek” wypełniły operowe melodie.

Program artystyczny dopełniły występy taneczne w wykonaniu tancerzy Szkoły Tańca „A-Z”. Mimo iż bilety na to muzyczne wydarzenie rozeszły się jak świeże bułeczki, nikt nie został odesłany z kwitkiem, dla spragnionych muzycznej uczty zorganizowano specjalne dostawki. Widzowie wysłuchali życzeń noworocznych prezydenta Roberta Chomy i dyrektorki Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renaty Nowakowskiej. 


fot.Tomasz Beliński

Prezydent pojawił się na scenie po raz drugi w nietypowej roli, poproszony do tańca przez Małgorzatę Kulińską. Jako prawdziwy gentleman nie mógł odmówić i uroczyście wprowadził przemyślan tanecznym krokiem w nowy kulturalny rok 2015. Niespodzianką wieczoru była też obecność dwóch wróżek. Jeszcze przed koncertem wszyscy odważni, których zjadała ciekawość, mogli wysłuchać, co ich czeka w najbliższej przyszłości.

Reklama


fot.Tomasz Beliński
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama