Ten koncert był niezwykły. Sprawili to młodzi artyści i doskonała akustyka jarosławskiej konkatedry greckokatolickiej pw. Przemienia Pańskiego. Przed obliczem cudownego wizerunku Matki Bożej Bramy Miłosierdzia wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Jarosławiu.
Takiego koncertu dawno w Jarosławiu nie było. 22 czerwca, w miejscowej konkatedrze wystąpił Chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Nie zabrakło także solistów, którzy piękne, nastrojowe i uduchowione utwory religijne wykonali na trąbce, skrzypcach i flecie. Repertuar tego wyjątkowego programu obejmował m.in. utwory: E. Morricone. J. S. Bacha, Ch. Gounouda, G. Cacciniego, D. Hamiltona, Z. Fibicha, C. Debussy’ego, J. Brahmsa i V.C. Johnsona.
Solistami koncertu byli[paywall]: Justyna Brzyska (skrzypce), Maja Korczewska (flet) oraz Franciszek Krygowski i Franciszek Brzózka (trąbka). Młodzi artyści, znani także z licznych koncertów w Polsce i za granicą, przyjęci zostali przez słuchaczy – jarosławian i gości z Ukrainy – z niezwykłą serdecznością. O uznaniu dla ich umiejętności interpretacyjnych świadczyć mogą czterokrotne bisy. O akompaniament i improwizację fortepianową zadbał nauczyciel Aleksander Koziński. Chór przygotowała i prowadziła Jadwiga Nowosiad. Solistów przygotowali: J. Surmacz, F. Lotycz i J. Antonik.
Słowa uznania dla artystów wyraził proboszcz parafii ks. Paweł Szady. Warto było posłuchać „Kapliczki” S. Cenckowskiego, poematu op. 41 nr 4 Fibicha, utworu „Ave Maria” G. Cacciniego, „Kołysanki” J. Brahmsa i paru innych utworów z kanonu maryjnego i nie tylko.
Organizatorami byli: Zespół Szkół Muzycznych w Jarosławiu i Centrum Kultury i Promocji Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze