Reklama

Koncert w konkatedrze

04/07/2022 09:42

Ten koncert był niezwykły. Sprawili to młodzi artyści i doskonała akustyka jarosławskiej konkatedry greckokatolickiej pw. Przemienia Pańskiego. Przed obliczem cudownego wizerunku Matki Bożej Bramy Miłosierdzia wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Jarosławiu.

Takiego koncertu dawno w Jarosławiu nie było. 22 czerwca, w miejscowej konkatedrze wystąpił Chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Nie zabrakło także solistów, którzy piękne, nastrojowe i uduchowione utwory religijne wykonali na trąbce, skrzypcach i flecie. Repertuar tego wyjątkowego programu obejmował m.in. utwory: E. Morricone. J. S. Bacha, Ch. Gounouda, G. Cacciniego, D. Hamiltona, Z. Fibicha, C. Debussy’ego, J. Brahmsa i V.C. Johnsona.

Solistami koncertu byli[paywall]: Justyna Brzyska (skrzypce), Maja Korczewska (flet) oraz Franciszek Krygowski i Franciszek Brzózka (trąbka). Młodzi artyści, znani także z licznych koncertów w Polsce i za granicą, przyjęci zostali przez słuchaczy – jarosławian i gości z Ukrainy – z niezwykłą serdecznością. O uznaniu dla ich umiejętności interpretacyjnych świadczyć mogą czterokrotne bisy. O akompaniament i improwizację fortepianową zadbał nauczyciel Aleksander Koziński. Chór przygotowała i prowadziła Jadwiga Nowosiad. Solistów przygotowali: J. Surmacz, F. Lotycz i J. Antonik.

Reklama

Słowa uznania dla artystów wyraził proboszcz parafii ks. Paweł Szady. Warto było posłuchać „Kapliczki” S. Cenckowskiego, poematu op. 41 nr 4 Fibicha, utworu „Ave Maria” G. Cacciniego, „Kołysanki” J. Brahmsa i paru innych utworów z kanonu maryjnego i nie tylko.

Organizatorami byli: Zespół Szkół Muzycznych w Jarosławiu i Centrum Kultury i Promocji Jarosławia.


fot.za zbiorów własnych
HG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości