Walentynki to dzień, w którym szczególnego znaczenia nabiera czerwone serduszko, symbol wszystkich zakochanych. Taki też był główny element scenografii na scenie podczas koncertu. W Polsce istnieje przekonanie, iż jest to święto z importu, i w związku z tym, nie warto się nim przejmować. Prawda jest jednak inna. Są w naszym kraju miejsca, gdzie dzień św. Walentego obchodzony jest od wielu wieków.
14 lutego br.podczas koncertu w Zamku Kazimierzowskim, w magiczny, romantyczny klimat, wszystkich już zakochanych i tych, którzy niedługo się zakochają, wprowadzili uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu oraz Orkiestra Big Bandowa pod dyrekcją Antoniego Gurana.
Majestatyczna architektura tego historycznego obiektu w sposób szczególny sprzyja atmosferze romantyzmu, toteż zaprezentowana, zróżnicowana – od klasycznych po nowsze utwory – muzyka wypełniła salę ciepłem magii. Cały materiał, choć zróżnicowany, łączył temat przewodni – miłość.
Wykonania młodych artystów były pełne zaangażowania, a ich talent i umiejętności zrobiły ogromne wrażenie na zgromadzonej publiczności.
Zespół Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu po raz kolejny pokazał, jak wielki potencjał drzemie w jego uczniach.
Tomasz Beliński
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze