17 maja na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpiła Przemyska Orkiestra Kameralna prowadzona od pulpitu przez koncertmistrza Piotra Tarcholika.
W programie koncertu pojawiły się kompozycje znane i lubiane: Divertimento B-dur W.A. Mozarta, I koncert skrzypcowy C-dur Józefa Haydna (solista – Piotr Tarcholik), Suita w dawnym stylu Z czasów Holberga Edvarda Griega oraz suita Dawne tańce i arie Ottorina Respighiego. Dwie pierwsze pozycje[paywall] reprezentują klasycyzm w najczystszej postaci, kolejne, dzieła Griega i Respighiego to stylizacje odwołujące się muzyki dawnej. Obydwie stylizowane suity powstały na przełomie XIX i XX w. Małe, zwarte i w każdym calu dopracowane formy wszystkich wymienionych utworów powodują, że muzyki tej słucha się bez znużenia. Dziewięćdziesiąt minut koncertu mija niepostrzeżenie, pozostawiając lekki niedosyt. Jak zwykle Przemyska Orkiestra Kameralna, która dość rzadko w ostatnich czasach koncertuje w rodzinnym mieście, zgromadziła na widowni komplet. Koncert został znakomicie przyjęty i jak to zwykle w takich razach bywa nagrodzony owacją na stojąco.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze