Reklama

Koncert wiosenny Przemyskiej Orkiestry Kameralnej

22/05/2015 15:37

17 maja na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpiła Przemyska Orkiestra Kameralna prowadzona od pulpitu przez koncertmistrza Piotra Tarcholika.

W programie koncertu pojawiły się kompozycje znane i lubiane: Divertimento B-dur W.A. Mozarta, I koncert skrzypcowy C-dur Józefa Haydna (solista – Piotr Tarcholik), Suita w dawnym stylu Z czasów Holberga Edvarda Griega oraz suita Dawne tańce i arie Ottorina Respighiego. Dwie pierwsze pozycje[paywall] reprezentują klasycyzm w najczystszej postaci, kolejne, dzieła Griega i Respighiego to stylizacje odwołujące się muzyki dawnej. Obydwie stylizowane suity powstały na przełomie XIX i XX w. Małe, zwarte i w każdym calu dopracowane formy wszystkich wymienionych utworów powodują, że muzyki tej słucha się bez znużenia. Dziewięćdziesiąt minut koncertu mija niepostrzeżenie, pozostawiając lekki niedosyt. Jak zwykle Przemyska Orkiestra Kameralna, która dość rzadko w ostatnich czasach koncertuje w rodzinnym mieście, zgromadziła na widowni komplet. Koncert został znakomicie przyjęty i jak to zwykle w takich razach bywa nagrodzony owacją na stojąco. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości