Niezwykłe wydarzenie muzyczne zapoczątkowało kolejny rok Narolskich Spotkań z kulturą i sztuką – Noworoczny Koncert Mozartowski w wykonaniu specjalistów od muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta – Polskiej Opery Królewskiej.
21 stycznia narolski kościół kolejny już raz przeobraził się w salę koncertową. Słynąca ze swojej świetnej[paywall] akustyki świątynia gościła artystów Polskiej Opery Królewskiej, prężnie działających pod dyrekcją Ryszarda Peryta, który wielokrotnie już występował w Narolu.
Program Koncertu Mozartowskiego był powtórzeniem koncertu finałowego Warszawskich Dni Mozartowskich. Wystąpili soliści śpiewacy Justyna Stępień – sopran oraz Leszek Świdziński – tenor, a towarzyszyli im muzycy: Mariola Peron – skrzypce, Anna Panufnik – skrzypce, Alicja Bator – altówka, Maciej Skowroński – wiolonczela oraz Anna Mocarska i Weronika Skowronek – grające na fletach.
Wyjątkowa uczta muzyczna zgromadziła prawdziwy tłum miłośników muzyki klasycznej z najdalszych zakątków Podkarpacia. Taka frekwencja w narolskiej świątyni i entuzjastyczne reakcje widzów mile zaskoczyły artystów, którzy, jak sami stwierdzili, pokochali repertuar niepopularny w dzisiejszych czasach. Gromkim brawom i bisom nie było końca.
– Serdecznie dziękuję muzykom za wyśmienitą ucztę muzyczną oraz publiczności za stworzenie znakomitej atmosfery, będącej dopełnieniem tego wspaniałego wieczoru – podsumował wydarzenie burmistrz miasta i gminy Narol Stanisław Woś, który wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Narolu oraz Narol Enterprise był organizatorem koncertu.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze