Reklama

Koncertowo w kulturalnej stolicy Roztocza

Niezwykłe wydarzenie muzyczne zapoczątkowało kolejny rok Narolskich Spotkań z kulturą i sztuką – Noworoczny Koncert Mozartowski w wykonaniu specjalistów od muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta – Polskiej Opery Królewskiej.

21 stycznia narolski kościół kolejny już raz przeobraził się w salę koncertową. Słynąca ze swojej świetnej[paywall] akustyki świątynia gościła artystów Polskiej Opery Królewskiej, prężnie działających pod dyrekcją Ryszarda Peryta, który wielokrotnie już występował w Narolu.

Program Koncertu Mozartowskiego był powtórzeniem koncertu finałowego Warszawskich Dni Mozartowskich. Wystąpili soliści śpiewacy Justyna Stępień – sopran oraz Leszek Świdziński – tenor, a towarzyszyli im muzycy: Mariola Peron – skrzypce, Anna Panufnik – skrzypce, Alicja Bator – altówka, Maciej Skowroński – wiolonczela oraz Anna Mocarska i Weronika Skowronek – grające na fletach.

Wyjątkowa uczta muzyczna zgromadziła prawdziwy tłum miłośników muzyki klasycznej z najdalszych zakątków Podkarpacia. Taka frekwencja w narolskiej świątyni i entuzjastyczne reakcje widzów mile zaskoczyły artystów, którzy, jak sami stwierdzili, pokochali repertuar niepopularny w dzisiejszych czasach. Gromkim brawom i bisom nie było końca.

– Serdecznie dziękuję muzykom za wyśmienitą ucztę muzyczną oraz publiczności za stworzenie znakomitej atmosfery, będącej dopełnieniem tego wspaniałego wieczoru – podsumował wydarzenie burmistrz miasta i gminy Narol Stanisław Woś, który wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Narolu oraz Narol Enterprise był organizatorem koncertu.

Reklama


fot.GOK Narol


fot.GOK Narol
AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości