W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Jarosławiu: dzieje, ludzie, sztuka" organizowaną przez Urząd Miasta Jarosławia, Klasztor oo. Dominikanów w Jarosławiu, Dominikański Instytut Historyczny w Krakowie oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Otwarcie konferencji o godz. 9.00 w atrium klasztornym.
23-24 października, OO. Dominikanie będą gościli prelegentów w ramach ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Jarosławiu: dzieje, ludzie, sztuka". O sanktuarium - jego historii, wystroju, wyposażeniu i konserwacji, księgozbiorze, kulcie piety, roli zakonu, czy bractwach i stowarzyszeniach usłyszymy w atrium klasztornym. Otwarcie konferencji o godz. 9.00.
Organizatorami są: Urząd Miasta Jarosławia, Klasztor oo. Dominikanów w Jarosławiu, Dominikański Instytut Historyczny w Krakowie oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Więcej informacji na stronie Urzedu Miasta Jarosław
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze