Reklama

Konferencja naukowa poświęcona bazylice MB Bolesnej

20/10/2015 13:17

W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Jarosławiu: dzieje, ludzie, sztuka" organizowaną przez Urząd Miasta Jarosławia, Klasztor oo. Dominikanów w Jarosławiu, Dominikański Instytut Historyczny w Krakowie oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Otwarcie konferencji o godz. 9.00 w atrium klasztornym.

23-24 października, OO. Dominikanie będą gościli prelegentów w ramach ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Jarosławiu: dzieje, ludzie, sztuka".  O sanktuarium - jego historii, wystroju, wyposażeniu i konserwacji, księgozbiorze, kulcie piety, roli zakonu, czy bractwach i stowarzyszeniach usłyszymy w atrium klasztornym. Otwarcie konferencji o godz. 9.00.

Organizatorami są: Urząd Miasta Jarosławia, Klasztor oo. Dominikanów w Jarosławiu, Dominikański Instytut Historyczny w Krakowie oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Więcej informacji na stronie Urzedu Miasta Jarosław


MM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości