Ogólnopolska akcja Platformy Obywatelskiej „Konwój wstydu” dotarła do Jarosławia. W czwartkowe popołudnie chwaliły się nią lokalne struktury PO. Przed ratuszem zgromadziła się kilkunastoosobowa grupka zwolenników PO, Nowczesnej, SLD oraz PSL, pragnąca wyrazić niezadowolenie z poczynań obozu rządzącego. Początek kampanii samorządowej ugrupowania opozycyjnego? – Na to jeszcze za wcześnie – przekonuje Szczepan Łąka, lider jarosławskiej Platformy.
Akcję „Konwój wstydu” zainicjowano w Warszawie, a na Podkarpaciu trwa ona od środy, 4 kwietnia. W jej ramach na ulice największych miast wyjechały auta wożące banery przedstawiające wizerunki prominentnych polityków PiS, opatrzone informacją o przyznanych im nagrodach. W Jarosławiu jeździły plakaty z wizerunkiem premiera Morawieckiego, premier Szydło i byłego już ministra Antoniego Macierewicza.
– Bulwersują nas te nagrody, mieszkańców Podkarpacia szczególnie. Jesteśmy województwem, w którym zarobki są najniższe – mówił podczas zorganizowanej na Rynku konferencji Szczepan Łąka, szef struktur PO w powiecie jarosławskim. – Nie dość, że borykamy się z niską płacą, to jeszcze o pracę na naszym terenie jest bardzo trudno – S. Łąka przytaczał przy tym najświeższe dane o poziomie bezrobocia. – Jeśli w skali kraju bezrobocie jest na poziomie 7 procent, w skali województwa podkarpackiego 10 procent, to w powiecie jarosławskim 14 procent osób jest bezrobotnych. Tym bardziej bulwersująca jest dla nas sytuacja, w której rządzący przyznają sobie tak potężne nagrody – dodał. Łąka wspomniał także o żenująco niskich podwyżkach dla nauczycieli, a swoją wypowiedź spuentował słowami: – Jeżeli dynamika tych nagród byłaby taka sama, jak w latach ubiegłych, w przyszłości mogłyby one przekraczać miliony złotych. To jest rozdawnictwo publicznych pieniędzy. Nie to nam obiecywano.
Szczepan Łąka pytany o to, czy akcja „Konwój wstydu” jest początkiem kampanii samorządowej PO, odpowiedział, że na to jeszcze za wcześnie. PO jednak nie próżnuje. – Platforma Obywatelska organizuje cykl spotkań „Samorząd obywatelski”, zapraszamy tam między innymi kolegów z innych ugrupowań, stowarzyszeń, zapraszamy ludzi z rad dzielnic. Pytam ich, jak oni oceniają obecną pracę samorządów, co im się nie podoba na przykład w radzie miasta. Pytamy się ludzi z rad miejskich, które ostatnio bardzo fajnie się uaktywniły, jak jeszcze lepiej budować społeczeństwo obywatelskie. I właśnie przez takie społeczeństwo chcemy iść do tych wyborów – zakończył Sz. Łąka przypominając, że w maju PO organizuje marsz wolności, na który będzie chciał zebrać delegację z Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kiedy konwój zawita do Przemyśla na Rynek pod okna Chomy naszego prezydenta wstydu?
PISoBOLSZEWIA i jej wstyd pierwszy z brzegu:https://wiadomosci.onet.pl/kraj/anna-maria-anders-odpowiada-na-zarzuty-faktu/k5cp698
Ooo jest Lesiu w czarnym okularze hehe. Lesiu wstyd mi za ciebie.
to obłudnicy z PIS 8 lat profity zgarnialia teraz z komuną pyszczki pokazująAndrzeju i Jacku wstyd mi za wasza parę złotych diety sprzedaliście się czerwonym
szturmówka czerwona i w koło Ratuszajak wiaterek dmucha raz do czarnego raz do czerwonego
pamiętam te zakazane pyski z czasów PRLukrótkie gacie biała koszulka krawat czerwonyszturmówka czerwona w dłonii w koło ratusza , śpiew na ustach "niezłomny jest zw........
tak to ;przydział na samochódmieszkanie za jedną pensjędzieci na dobrą uczelnięi wiecznie zapita morda
tu sobie porobili nagrody 22mln, a nie jakieś drobniaki:http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkarpacie/a/agenci-centralnego-biura-antykorupcyjnego-zatrzymali-siedem-osob-min-za-pranie-brudnych-pieniedzy,13089087/
Wziął 75 tys. A ty byś nie brał jak by dawali?
Kiedy konwój zawita do Przemyśla na Rynek pod okna Chomy naszego prezydenta wstydu?
PISoBOLSZEWIA i jej wstyd pierwszy z brzegu:https://wiadomosci.onet.pl/kraj/anna-maria-anders-odpowiada-na-zarzuty-faktu/k5cp698
Ooo jest Lesiu w czarnym okularze hehe. Lesiu wstyd mi za ciebie.