Reklama

Konwój wstydu na Rynku

11/04/2018 11:30

Ogólnopolska akcja Platformy Obywatelskiej „Konwój wstydu” dotarła do Jarosławia. W czwartkowe popołudnie chwaliły się nią lokalne struktury PO. Przed ratuszem zgromadziła się kilkunastoosobowa grupka zwolenników PO, Nowczesnej, SLD oraz PSL, pragnąca wyrazić niezadowolenie z poczynań obozu rządzącego. Początek kampanii samorządowej ugrupowania opozycyjnego? – Na to jeszcze za wcześnie – przekonuje Szczepan Łąka, lider jarosławskiej Platformy.

Akcję „Konwój wstydu” zainicjowano w Warszawie, a na Podkarpaciu trwa ona od środy, 4 kwietnia. W jej ramach na ulice największych miast wyjechały auta wożące banery przedstawiające wizerunki prominentnych polityków PiS, opatrzone informacją o przyznanych im nagrodach. W Jarosławiu jeździły plakaty z wizerunkiem premiera Morawieckiego, premier Szydło i byłego już ministra Antoniego Macierewicza.

– Bulwersują nas te nagrody, mieszkańców Podkarpacia szczególnie. Jesteśmy województwem, w którym zarobki są najniższe – mówił  podczas zorganizowanej na Rynku konferencji Szczepan Łąka, szef struktur PO w powiecie jarosławskim. – Nie dość, że borykamy się z niską płacą, to jeszcze o pracę na naszym terenie jest bardzo trudno – S. Łąka przytaczał przy tym najświeższe dane o poziomie bezrobocia. – Jeśli w skali kraju bezrobocie jest na poziomie 7 procent, w skali województwa podkarpackiego 10 procent, to w powiecie jarosławskim 14 procent osób jest bezrobotnych. Tym bardziej bulwersująca jest dla nas sytuacja, w której rządzący przyznają sobie tak potężne nagrody – dodał. Łąka wspomniał także o żenująco niskich podwyżkach dla nauczycieli, a swoją wypowiedź spuentował słowami: – Jeżeli dynamika tych nagród byłaby taka sama, jak w latach ubiegłych, w przyszłości mogłyby one przekraczać miliony złotych. To jest rozdawnictwo publicznych pieniędzy. Nie to nam obiecywano.

Reklama

Platforma nie próżnuje

Szczepan Łąka pytany o to, czy akcja „Konwój wstydu” jest początkiem kampanii samorządowej PO, odpowiedział, że na to jeszcze za wcześnie. PO jednak nie próżnuje. – Platforma Obywatelska organizuje cykl spotkań „Samorząd obywatelski”, zapraszamy tam między innymi kolegów z innych ugrupowań, stowarzyszeń, zapraszamy ludzi z rad dzielnic. Pytam ich, jak oni oceniają obecną pracę samorządów, co im się nie podoba na przykład w radzie miasta. Pytamy się ludzi z rad miejskich, które ostatnio bardzo fajnie się uaktywniły, jak jeszcze lepiej budować społeczeństwo obywatelskie. I właśnie przez takie społeczeństwo chcemy iść do tych wyborów – zakończył Sz. Łąka przypominając, że w maju PO organizuje marsz wolności, na który będzie chciał zebrać delegację z Jarosławia.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyślak - niezalogowany 2018-04-11 11:46:36

    Kiedy konwój zawita do Przemyśla na Rynek pod  okna Chomy naszego prezydenta wstydu?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-04-11 18:54:06

    PISoBOLSZEWIA i jej wstyd pierwszy z brzegu:https://wiadomosci.onet.pl/kraj/anna-maria-anders-odpowiada-na-zarzuty-faktu/k5cp698

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Koleżanka - niezalogowany 2018-04-11 21:29:06

    Ooo jest Lesiu w czarnym okularze hehe. Lesiu wstyd mi za ciebie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama