W hali sportowej Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie rozegrany został finał wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Wzięły w nim udział cztery najlepsze zespoły Podkarpacia, wyłonione z kilkustopniowych eliminacji: powiatowych, rejonowych, półfinałów wojewódzkich i turnieju barażowego. W tym zacnym gronie znalazły się młode piłkarki ręczne I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.
Zdecydowanymi faworytkami imprezy były zawodniczki z V Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie i sprostały zadaniu i presji. Pewnie wygrały wszystkie swoje spotkania i sięgnęły po kolejny mistrzowski tytuł. Za ich plecami uplasowały się uczennice popularnego „Kopernika”, które drugi rok z rzędu zostały wicemistrzyniami Podkarpacia. W finale musiały uznać wyższość zawodniczek z Rzeszowa, którym uległy 14:30. W półfinale natomiast dość pewnie uporały się z reprezentacją Zespołu Szkół nr 2 Dębica 14:11. Zespół z Dębicy ostatecznie zajął 3. miejsce, a tuż za podium uplasowały się zawodniczki I LO Sanok.
I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu reprezentowały:
Opiekunami zespołu są Robert Gilarski i Jacek Kiczek. Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze