Reklama

Kościelny zamknął złodzieja w świątyni i zadzwonił po policję

34-latek zamierzał ukraść kosztowności z kościelnej gabloty. Do kościoła w gminie Rokietnica wszedł tuż po niedzielnym nabożeństwie (24 bm.). Wpadł, bo narobił hałasu.

Zuchwałej kradzieży próbował dokonać w minioną niedzielę 34-latek z powiatu brzozowskiego. Jego łupem padła kościelna gablota z wotami o wartości 25 tys. zł. Niecne zamiary udaremnił złodziejowi kościelny, który przebywał w zakrystii w momencie kradzieży. Usłyszał hałas dobiegający z wnętrza kościoła. Okazało się, że kiedy szabrownik próbował zdjąć gablotę z kosztownościami, ta spadła na posadzkę. Szybka reakcja kościelnego, który zamknął sprawcę w kościele i wezwał na miejsce policję, przyczyniła się do ujęcia mężczyzny. Nie zdążył się ulotnić z kościelnym łupem. Gablotę z pełną zawartością policjanci odnaleźli za ołtarzem. Za niecny czyn grozi 34-latkowi do 5 lat więzienia – informuje jarosławska policja.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości