Zima za pasem, a kosztujące krocie dwa boiska do siatkówki plażowej na nadsańskim nabrzeżu, po zakończonym sezonie pozostawione bez żadnego zabezpieczenia, nie doczekały się go do tej pory Przypominamy: kosztowały łącznie ok. 60 tys. zł.
Będące pod nadzorem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Przemyślu boiska służą obecnie za... kuwety dla czworonogów, ale też żerowiska dla ptaków, zwłaszcza dla wron. 30 listopada br. zadaliśmy sobie trud i wyliczyliśmy odchody, które w bliżej nieokreślonym czasie tam się znalazły. W drogim piasku, na obu placach do gry w siatkówkę plażową, naliczyliśmy łącznie kilkanaście. Zamierzaliśmy udokumentować je zdjęciowo na naszych łamach, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że oszczędzimy naszym Czytelnikom takich obrazków[paywall].
Zapytaliśmy natomiast w przemyskim magistracie, czy w jakikolwiek sposób boiska, kosztujące krocie, zostaną jednak zabezpieczone. Rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk: – Rozpatrywaliśmy możliwości i celowość zabezpieczenia boiska do siatkówki przy Wybrzeżu Marszałka Piłsudskiego, doszliśmy jednak do wniosku, że nie ma takiej potrzeby. Słupki są wykonane z materiału, który nie koroduje i na żadnym przemyskim boisku do siatkówki nigdy tego nie robiliśmy. Piasek przed rozpoczęciem każdego sezonu wymaga oczywiście rekultywacji. Testowo skorzystaliśmy w tym roku na innym boisku z usług firmy zajmującej się tym profesjonalnie. Urządzenie wykorzystywane do tego filtruje, przesiewa z zanieczyszczeń i napowietrza piasek do głębokości 40 cm i będziemy chcieli je ponownie wykorzystać na boisku przy kładce na wiosnę. Zastanawiamy się nad celowością kupna w przyszłym roku specjalnych mat zasłaniających boisko, jednak jest to teren niestrzeżony i łatwo dostępny, istnieje więc obawa ich dewastacji. Stąd na ogólnodostępnych boiskach nie stosujemy ich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niech ci co zdecydowal o powstaniu tych boisk teraz za ro zapłacą
A dlaczego tam powstały ? Takie pytanie można sobie postawić. Założę się, że w najbliższym czasie boiska zostaną sprzedane za niewielką kwotę z powodu braku możliwości administrowania przez miasto. Kto kupi w pierwszym przetargu ? nikt, w drugim za kwotę 40 tys. nikt w trzecim, aż do czwartego za 10 000 zł. podobnie jest z "budą" na wyciągu narciarskim koszt budowy jak pamiętam 3 mln, a teraz nikt niechce tego kupic za 1,4 mln.
Co tam dla tej "wadzy", dla Chomy 60 tysięcy. Pestka , przecież nie kończa i wątpię czy kiedykolwiek coś zrobią na tym syfie w centrum mieściny zwanym zielonym rynkiem. Co z budą - wiatą na zjeździe już niemal za 2, 5 mln. końca budowy nie widać bo na pewno frajera na dokończenie tego czegoś ? nie znajdą. Przecież mimo rewitalizacji nie dokończono budy-budynku na Czuwaju . dopiero w tym roku kończono bosko ten stadion Juwenia . Nie potrafią od lat naprawić czy poprawić stanu nawierzchni tego niby parkingu na placu zwanym Rybim . Dopiero niedawno za pieniądze funduszu zwanym obywatelskim coś tam robili a nie wiem czy zrobili w małym tunelu podziemnym na Borelowskiego , podobno nie ma pieniędzy na dokończenie. Nie piszę o hali sportowej bo jest jednie duża sala , braku prawdziwego otwartego basenu (ojciec miasta obiecuje od lat zespoły basenów ) tylko za co , lodowisko o 30 lat przestarzałe raczej lipa, Cała Sportowa aż do Sanu zasrana gnijącymi starymi budami , wstyd na całą Unię Europejską , wszędzie za wyjątkiem Rynku , Franciszkańskiej , Kazimierzowskiej i Katedralnej brud , obdarte z tynków kamienice niemal w całej mieścinie Przemyśl , krzywe zasrane chodniki i ta biedna , smutna głowa niby Marszałka Piłsudskiego w ślepej uliczce zwanej Wodna. Za to w centrum w Rynku króluje uśmiechnięty fikcyjny krasnal Szwejk z pieskiem , oraz dary dla Wolnego Królewskiego Miasta Przemyśl od Marszałka Wielkiego Koronnego Kuchcińskiego konik , piechurzy , ułani itp. wojacy , równie dzielni jak ten głupawy Szwejk . No cóż można i tak ale nie zdziwię się że po niemal 15 latach miłościwie z łaski suwerena przemyskiego nam panującego Wielkiego i Wiecznego Prezydenta i zastępców przez niego wybieranych oraz kolejnych rad- właściwie bezrad kolejna transza 5 tysięcy młodych wyemigruje z Wolnego Kurewskiego Zadupia Przemyśl.
Radni koalicji rządzącej w mieście: Regia+PiS - niechaj odpowiadają za swoją decyzję, której OPOZYCJA była przeciwna!@!!!
Natomiast fala pomników nas zalewa... NADAL. Bo idą nowe pomniki np.: dodatkowe murki pod upamiętnienia przy Pomniku Orląt, nowy cokół dla głowy Piłsudskiego. Jeszcze rdza na Pomniku Sybiraków nie obeschła, a juz nowe "arcydziełą" są w planie...
Jak nic nie chcecie w tym miescie zeby bylo dla mlodzieży to juz dzieci w wieku 6 lat beda chcialy mieszkac w innych miastach. Juz ponad 15 tys. mlodziezy wyjechalo jak beda tylko pomniki i lawki to tylko emeryci zostana.
No i tym samym mamy srajniczek dla kruczków za 60 klocków, jednakowoż, chyba lepszy z tego pożytek niż ze Stoku czy jak mawiają złośliwi, Narto-straty.Ps. No to ile, w sumie, naliczyliście tych klocków, na tej inwestycji, de facto, za 60 klocków ?!?
fakturka zaplacona to ok pomyslimy na wiosne
serio ? chodziliście liczyć gówna xdddd ta gazeta zeszła na psy, ewentualnie te psie gówna o których piszecie
Żenada z tym żp ,to juz 4 art. o boiskach . nie mamy co pisac to napiszemy o boiskach. mogl pan przynajmniej pozbierać a nie fotografować. Dzisiaj pada mozna napisać , śnieg napadał na boiska do siatkówki plażowej.
A panie godos nie zauważył pan ze nikt nie grał jak liczył pan g..nad Sanem
Co za piękne hasło przedwyborcze.... :-)))
Oto tak wygląda głupota i upór...ekipy rządzącej obecnie.
Do autora artykułu,mam nadzieje że Pan przemyślał sobie parę rzeczy bo jeśli nie to powinien Pan zmienić profesję. Nie jest zadaniem redaktora liczyć i fotografować gowna lecz pokazywać nieudolność władzy lub ją chwalić jak jest za co oraz wskazywać społeczeństwu jego wady w celu kształtowania właściwych postaw i wyborów. W tym przypadku należało zapytać Prezydenta po co wydaje na Straż Miejską ponad 2 mln zł rocznie skoro nie wypisała ani jednego mandatu dla właściciela kundla wypróżniającego się na boisku. Może za te pieniądze warto było właściwie zabezpieczyć te boiska i wykonać np. zadaszanie lodowiska. Wczoraj w "Aktualnościach" TV Rzeszów usłyszałem że zrobiono takie zadaszenie w Krośnie za ok 100 tys .zł. A może należało zapytać mieszkańców Przemyśla czy po winne być podwyższone opłaty za psy skoro je wyprowadzają na boisko? A może należało napisać że w Niemczech czy Austrii taka sytuacja jest niespotykana ponieważ tam właściciel psa nie wyprowadził by swego pupilka w takie miejsce, a w dodatku wszędzie zbiera po nim odchody. Rusz Pan głową Panie redaktorze. I takie tematy należy poruszać, ważne aby w właściwy sposób.
Całkiem dobre miejsce na nową halę i baseny to Bakończyce, zamiast pustej strefy ekonomicznej i równocześnie uruchomić stację kolejową Bakończyce, można by szynobus puścić przez miasto.
Może by to sprzedawać działkowcom jako ekologiczny nawóz?
Przede wszystkim nikt specjalnie psów na boiska nie prowadzi żeby się tam załatwiały. W te okolice na Sanem od zawsze ludzie z psami na spacery chodzą, psy biegają luźno puszczone i się załatwiają gdzie chcą. I bardzo dobrze że jest takie miejsce gdzie można psa puścić żeby sobie pobiegał, nie tylko na smyczy dreptał, nikomu to do tej pory nie przeszkadzało. Teraz jak miasto zbudowało za ciężkie pieniądze boiska, z których nikt praktycznie nie korzysta pan sugeruje żeby ludzie specjalnie na smyczy prowadzili bo już pieniędzy miastu na zabezpieczenie tych ich całych boisk nie starczyło? A jakby psy nie srały w ten piasek to żaden inny syf by tam nie naleciał? Staż Miejska nie ma bardziej pilnych zadań niż pilnowanie nieużywanych piaskownic? Może by należało zapytać mieszkańców Przemyśla czy chcą tych boisk zanim się je wybudowało?Brawa dla redaktora że zwraca uwagę na to w jaki sposób miasto wydaje niemałe pieniądze na bezsensowne projekty i jak później o nie "dba".p.s "powinny" się pisze razem i z "y" na końcu.
Niech ci co zdecydowal o powstaniu tych boisk teraz za ro zapłacą
A dlaczego tam powstały ? Takie pytanie można sobie postawić. Założę się, że w najbliższym czasie boiska zostaną sprzedane za niewielką kwotę z powodu braku możliwości administrowania przez miasto. Kto kupi w pierwszym przetargu ? nikt, w drugim za kwotę 40 tys. nikt w trzecim, aż do czwartego za 10 000 zł. podobnie jest z "budą" na wyciągu narciarskim koszt budowy jak pamiętam 3 mln, a teraz nikt niechce tego kupic za 1,4 mln.
Co tam dla tej "wadzy", dla Chomy 60 tysięcy. Pestka , przecież nie kończa i wątpię czy kiedykolwiek coś zrobią na tym syfie w centrum mieściny zwanym zielonym rynkiem. Co z budą - wiatą na zjeździe już niemal za 2, 5 mln. końca budowy nie widać bo na pewno frajera na dokończenie tego czegoś ? nie znajdą. Przecież mimo rewitalizacji nie dokończono budy-budynku na Czuwaju . dopiero w tym roku kończono bosko ten stadion Juwenia . Nie potrafią od lat naprawić czy poprawić stanu nawierzchni tego niby parkingu na placu zwanym Rybim . Dopiero niedawno za pieniądze funduszu zwanym obywatelskim coś tam robili a nie wiem czy zrobili w małym tunelu podziemnym na Borelowskiego , podobno nie ma pieniędzy na dokończenie. Nie piszę o hali sportowej bo jest jednie duża sala , braku prawdziwego otwartego basenu (ojciec miasta obiecuje od lat zespoły basenów ) tylko za co , lodowisko o 30 lat przestarzałe raczej lipa, Cała Sportowa aż do Sanu zasrana gnijącymi starymi budami , wstyd na całą Unię Europejską , wszędzie za wyjątkiem Rynku , Franciszkańskiej , Kazimierzowskiej i Katedralnej brud , obdarte z tynków kamienice niemal w całej mieścinie Przemyśl , krzywe zasrane chodniki i ta biedna , smutna głowa niby Marszałka Piłsudskiego w ślepej uliczce zwanej Wodna. Za to w centrum w Rynku króluje uśmiechnięty fikcyjny krasnal Szwejk z pieskiem , oraz dary dla Wolnego Królewskiego Miasta Przemyśl od Marszałka Wielkiego Koronnego Kuchcińskiego konik , piechurzy , ułani itp. wojacy , równie dzielni jak ten głupawy Szwejk . No cóż można i tak ale nie zdziwię się że po niemal 15 latach miłościwie z łaski suwerena przemyskiego nam panującego Wielkiego i Wiecznego Prezydenta i zastępców przez niego wybieranych oraz kolejnych rad- właściwie bezrad kolejna transza 5 tysięcy młodych wyemigruje z Wolnego Kurewskiego Zadupia Przemyśl.