Reklama

Kosztowne boiska... kuwetami dla zwierząt

Zima za pasem, a kosztujące krocie dwa boiska do siatkówki plażowej na nadsańskim nabrzeżu, po zakończonym sezonie pozostawione bez żadnego zabezpieczenia, nie doczekały się go do tej pory Przypominamy: kosztowały łącznie ok. 60 tys. zł.

Będące pod nadzorem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Przemyślu boiska służą obecnie za... kuwety dla czworonogów, ale też żerowiska dla ptaków, zwłaszcza dla wron. 30 listopada br. zadaliśmy sobie trud i wyliczyliśmy odchody, które w bliżej nieokreślonym czasie tam się znalazły. W drogim piasku, na obu placach do gry w siatkówkę plażową, naliczyliśmy łącznie kilkanaście. Zamierzaliśmy udokumentować je zdjęciowo na naszych łamach, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że oszczędzimy  naszym Czytelnikom takich obrazków[paywall].

Zapytaliśmy natomiast w przemyskim magistracie, czy w jakikolwiek sposób boiska, kosztujące krocie, zostaną jednak zabezpieczone. Rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk: – Rozpatrywaliśmy możliwości i celowość zabezpieczenia boiska do siatkówki przy Wybrzeżu Marszałka Piłsudskiego, doszliśmy jednak do wniosku, że nie ma takiej potrzeby. Słupki są wykonane z materiału, który nie koroduje i na żadnym przemyskim boisku do siatkówki nigdy tego nie robiliśmy. Piasek przed rozpoczęciem każdego sezonu wymaga oczywiście rekultywacji. Testowo skorzystaliśmy w tym roku na innym boisku z usług firmy zajmującej się tym profesjonalnie. Urządzenie wykorzystywane do tego filtruje, przesiewa z zanieczyszczeń i napowietrza piasek do głębokości 40 cm i będziemy chcieli je ponownie wykorzystać na boisku przy kładce na wiosnę. Zastanawiamy się nad celowością kupna w przyszłym roku specjalnych mat zasłaniających boisko, jednak jest to teren niestrzeżony i łatwo dostępny, istnieje więc obawa ich dewastacji. Stąd na ogólnodostępnych boiskach nie stosujemy ich.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wert - niezalogowany 2017-12-02 19:55:06

    Niech ci co zdecydowal o powstaniu tych boisk teraz za ro zapłacą 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kat - niezalogowany 2017-12-02 20:22:06

    A dlaczego tam powstały ?  Takie pytanie można sobie postawić. Założę się, że w najbliższym czasie boiska zostaną sprzedane za niewielką kwotę z powodu braku możliwości administrowania przez miasto. Kto kupi w pierwszym przetargu ? nikt, w drugim za kwotę 40 tys. nikt w trzecim, aż do czwartego za 10 000 zł. podobnie jest z   "budą" na  wyciągu narciarskim koszt budowy jak pamiętam 3 mln, a teraz nikt niechce tego kupic  za 1,4 mln.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    frajerów na dokoludowy obserwa - niezalogowany 2017-12-02 21:45:37

    Co  tam dla tej "wadzy", dla Chomy 60 tysięcy. Pestka , przecież nie  kończa i wątpię czy kiedykolwiek coś zrobią na tym  syfie w centrum mieściny zwanym zielonym rynkiem.  Co z budą - wiatą na zjeździe już niemal za 2, 5 mln. końca budowy nie widać bo na pewno frajera na dokończenie tego czegoś ?  nie znajdą. Przecież mimo rewitalizacji nie dokończono budy-budynku na Czuwaju . dopiero w tym roku kończono bosko ten stadion Juwenia . Nie potrafią od lat naprawić czy poprawić stanu nawierzchni tego niby parkingu na placu  zwanym Rybim . Dopiero niedawno za pieniądze funduszu zwanym obywatelskim   coś tam   robili  a nie wiem czy zrobili w małym tunelu podziemnym  na Borelowskiego , podobno nie ma pieniędzy na dokończenie. Nie piszę o hali sportowej bo jest jednie duża sala , braku prawdziwego otwartego basenu (ojciec miasta obiecuje od lat zespoły basenów ) tylko za co , lodowisko o 30 lat przestarzałe raczej lipa,  Cała Sportowa aż do Sanu zasrana gnijącymi starymi budami , wstyd na całą Unię Europejską , wszędzie za wyjątkiem Rynku , Franciszkańskiej , Kazimierzowskiej i Katedralnej brud , obdarte z tynków kamienice niemal w całej mieścinie Przemyśl , krzywe zasrane chodniki i ta biedna , smutna głowa niby Marszałka Piłsudskiego w ślepej uliczce zwanej Wodna. Za to w centrum w Rynku króluje uśmiechnięty  fikcyjny krasnal Szwejk z pieskiem , oraz dary dla Wolnego Królewskiego Miasta  Przemyśl  od Marszałka Wielkiego Koronnego Kuchcińskiego  konik , piechurzy , ułani itp. wojacy , równie dzielni jak ten głupawy Szwejk . No cóż można i tak ale nie zdziwię się że po niemal 15 latach miłościwie  z łaski suwerena przemyskiego nam panującego Wielkiego i Wiecznego Prezydenta i zastępców przez niego wybieranych oraz kolejnych rad- właściwie bezrad kolejna transza 5 tysięcy młodych wyemigruje z Wolnego Kurewskiego Zadupia  Przemyśl.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama