W sobotę, 26 sierpnia, na Stadionie Miejskim w Lubaczowie przeprowadzono ogólnopolską akcję zbiórki krwi „Krewki Piłkarz 2017”. 41 osób oddało 19 litrów krwi. Każdy otrzymał specjalną odznakę Krewkiego Piłkarza.
Akcja połączona była z piknikiem, a atrakcji nie brakowało. Większość oczywiście z piłką nożną w tle. Był pokaz wozów strażackich i sprzętu policyjnego, rozegrano mecze Rodzic – Dziecko, odbyły się treningi pokazowe Football Baby i Goalkeepers Academy oraz Zumba Kids. Na dzieci czekały dmuchańce, wata cukrowa, konkursy, gry i zabawy, loteria, malowanie twarzy i bańki mydlane. Najmłodszych zabawiał również Lemur Julek.
Wszystko po to, by zebrać krew, a jednocześnie podnieś świadomość społeczną na temat krwiodawstwa.
Akcję „Krewki Piłkarz” organizuje od 2014 r. Football Academy. W tym roku odbyła się ona w różnych terminach w 10 miastach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Narodowe Centrum Krwi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze