Reklama

Krok po kroku, czyli uzdrowisko we Fredropolu coraz bliżej

Krok po kroku ziszcza się marzenie władz Fredropola o stworzeniu gminy uzdrowiskowo-zdrojowej. Kilka dni temu wójt gminy Mariusz Śnieżek ogłosił przetarg na budowę nowej szkoły oraz zatwierdził projekt funkcjonalno-użytkowy sanatorium.

Jak już informowaliśmy, władze gminy zdecydowały się na ciekawy ruch. Budynek, w którym przez lata funkcjonowała szkoła podstawowa, zdecydowały się przeznaczyć na zakład przyrodoleczniczy. Inaczej mówiąc zakład rehabilitacji leczniczej lub po prostu sanatorium. Takowy musi funkcjonować w każdym ośrodku uzdrowiskowym. Jak choćby w niedalekim Iwoniczu-Zdroju czy Rymanowie-Zdroju.

– Realizujemy plan krok po kroku. Mamy już gotowy i zagospodarowany odwiert z wodą leczniczą. Jednocześnie realizujemy kolejne punkty, które finalnie dadzą nam uprawnienia do bycia gminą uzdrowiskowo-zdrojową. Teraz najważniejszą kwestią jest powstanie zakładu przyrodoleczniczego, czyli popularnego sanatorium. Jak już wspominałem, nie powstanie w tym celu nowy budynek, a zaadaptowany i zmodernizowany zostanie ten, w którym funkcjonowała szkoła podstawowa

Reklama

– wyjaśnił wójt M. Śnieżek[paywall].

Wizualizacja nowej szkoły we Fredropolu. Fot. UG Fredropol

– Zaoszczędzimy czas. Znacznie szybciej wybudujemy nową szkołę. Taki mamy plan. Mamy także gotowy program funkcjonalno-użytkowy przyszłego sanatorium oraz wizualizacje. Niedawno go zatwierdziłem. Dobudowane zostanie jedno piętro, a całe wnętrze zmieni się nie do poznania. Zakład na początek będzie dysponować około 60 miejscami noclegowymi z bardzo szeroką gamą gabinetów leczniczo-rehabilitacyjnych. Plusem jest to, że bezpośrednio do obiektu przylegać będzie kompleks basenowy, którego budowa już trwa

Reklama

– dodał.

Nie kupować kota w worku

17 maja br. ogłoszony został przetarg na budowę nowej szkoły podstawowej we Fredropolu. Władze gminy mają nadzieję, że 1 września 2025 r. zabrzmi w niej pierwszy dzwonek.

– Na przełomie maja i czerwca ogłosimy kolejny przetarg, tym razem na przebudowę i adaptację byłego budynku szkoły na potrzeby sanatorium

– z nadzieją w głosie powiedział wójt M. Śnieżek.

Nie niknie zainteresowanie firm z zewnątrz terenami wokół przyszłego uzdrowiska.

– Nie chcemy, aby ktoś kupował kota w worku. Chcemy najpierw wyznaczyć tak zwane strefy uzdrowiskowe, a równocześnie stworzyć plany zagospodarowania przestrzennego. Wiem, że uruchomione zostały już środki z KPO dla gmin na tworzenie takich planów. Będziemy wnioskować, by móc wybrać zewnętrznego wykonawcę, który jak najszybciej to zrobi

Reklama

– podsumował wójt gminy Fredropol.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/05/2024 19:58
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama