Podobnie jak wiele samorządów w regionie, również Radymno zmaga się z wdrażaniem nowego systemu gospodarowania odpadami. Pojawiają się już pierwsze wnioski. Urząd miasta zauważył pewną poprawę w jakości segregowania, mieszkańcy zastanawiają się, jak kwestia selektywnej zbiórki przestawia się w zabudowie wielorodzinnej.
– Mieszkańcy pytają mnie, dlaczego na osiedlu (Jagiełły – przyp. aut.) ludzie nie segregują, a płacą tyle samo – mówił radny Marek Jackowski, rozpoczynając dyskusję o nowym systemie gospodarki odpadami komunalnymi, funkcjonującym w Radymnie od stycznia br. W odpowiedzi uzyskał dość obszerny raport o tym, jak do tej pory sprawdził się system, a także[paywall] kilka propozycji, jak go usprawnić.Po analizie tras można powiedzieć przede wszystkim to, że śmieci nie są dorzucane nigdzie po drodze, a pojazdy nie robią lewych postojów i odbierają je tylko z miejscach uzgodnionych. Jest też poprawa w ilości segregowanych śmieci. Mamy dane ze stycznia, które wskazują na minimalną obniżkę tonażu odpadów. Poprawa napawa optymizmem, ale do wymaganego pułapu 50 procent odpadów segregowanych wciąż sporo brakuje. W pierwszej analizie funkcjonowania gospodarki odpadami w mieście burmistrz po raz kolejny apelował o segregowanie śmieci oraz dążenie do redukcji ich ilości.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szkoda ze pan Marek nie był tak aktywnm radnym gdy burmistrzem. Był Pan Pierożek i Radymno było w stanie agonalnym.
Złodzieje z Pisu. Jaka segregacja. Drożyzna.Pisk
W Radymnie nie rządzi pis a ojciec red bartka i jego koledzy z SM . Ostatni biuletyn sm zapowiada komunizm większy niż w cccp w latach 30 ub wieku. Beda się inwigilowac sąsiad sąsiada. hahahahaha
Okoliczne wioski płacą za selektywkę 10-20zł od osoby Max....a Radymnianie 26zł od osoby. Skandal. Jeszcze chwila i nikt tutaj nie zostanie.
Pan Marek ma rację ! Proszę zobaczyć wiaty i pojemniki na śmieci przy spółdzielni !
Płacą tyle bo ich śmieci wywożone są co 2 tygodnie a w mieście Radymno raz na tydzień
Szkoda ze pan Marek nie był tak aktywnm radnym gdy burmistrzem. Był Pan Pierożek i Radymno było w stanie agonalnym.
Złodzieje z Pisu. Jaka segregacja. Drożyzna.Pisk
W Radymnie nie rządzi pis a ojciec red bartka i jego koledzy z SM . Ostatni biuletyn sm zapowiada komunizm większy niż w cccp w latach 30 ub wieku. Beda się inwigilowac sąsiad sąsiada. hahahahaha