Reklama

Kto segreguje, a kto nie? Odbiór odpadów w mieście szczegółowo monitorowany

02/03/2020 16:27

Podobnie jak wiele samorządów w regionie, również Radymno zmaga się z wdrażaniem nowego systemu gospodarowania odpadami. Pojawiają się już pierwsze wnioski. Urząd miasta zauważył pewną poprawę w jakości segregowania, mieszkańcy zastanawiają się, jak kwestia selektywnej zbiórki przestawia się w zabudowie wielorodzinnej.

– Mieszkańcy pytają mnie, dlaczego na osiedlu (Jagiełły – przyp. aut.) ludzie nie segregują, a płacą tyle samo – mówił radny Marek Jackowski, rozpoczynając dyskusję o nowym systemie gospodarki odpadami komunalnymi, funkcjonującym w Radymnie od stycznia br. W odpowiedzi uzyskał dość obszerny raport o tym, jak do tej pory sprawdził się system, a także[paywall] kilka propozycji, jak go usprawnić.Po analizie tras można powiedzieć przede wszystkim to, że śmieci nie są dorzucane nigdzie po drodze, a pojazdy nie robią lewych postojów i odbierają je tylko z miejscach uzgodnionych. Jest też poprawa w ilości segregowanych śmieci. Mamy dane ze stycznia, które wskazują na minimalną obniżkę tonażu odpadów. Poprawa napawa optymizmem, ale do wymaganego pułapu 50 procent odpadów segregowanych wciąż sporo brakuje. W pierwszej analizie funkcjonowania gospodarki odpadami w mieście burmistrz po raz kolejny apelował o segregowanie śmieci oraz dążenie do redukcji ich ilości.

Osiedle się stara, domki tworzą więcej odpadów?

Na wątpliwości, jakie mieszkańcy domów jednorodzinnych formułowali za pośrednictwem radnego Jackowskiego, odpowiadali natomiast przewodniczący rady Andrzej Pacek i radny Edward Pliszko, obaj związani z podmiotem zarządzającym największym osiedlem z zabudową wielorodzinną, czyli tutejszą spółdzielnią mieszkaniową. Obaj przekonywali, że wdrażane są działania mające poprawić jakość selektywnej zbiórki. Przede wszystkim padła zapowiedź przebudowy wiat, przypisania ich do poszczególnych klatek, a nawet możliwości zastosowania chipów umożliwiających otwieranie drzwi na klatki i wiaty na kontenery. – Na osiedlu segregacja jest, dzwony zapełniają się regularnie – przekonywał radny Piliszko.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ktos - niezalogowany 2020-03-02 17:03:11

    Szkoda ze pan Marek nie był tak aktywnm radnym gdy burmistrzem. Był Pan Pierożek i Radymno było w stanie agonalnym. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pick - niezalogowany 2020-03-02 17:04:51

    Złodzieje z Pisu. Jaka segregacja. Drożyzna.Pisk

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bede inwigilowana - niezalogowany 2020-03-02 21:53:47

    W Radymnie nie rządzi pis a ojciec red bartka i jego koledzy z SM . Ostatni biuletyn sm zapowiada komunizm większy niż w cccp w latach 30 ub wieku. Beda się inwigilowac sąsiad sąsiada. hahahahaha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama