Reklama

Kto wybuduje centrum za 5 milionów?

O tym, że gmina Horyniec-Zdrój znalazła się na liście beneficjentów Programu Inwestycji Strategicznych, przewidzianego dla gmin uzdrowiskowych oraz posiadających status obszaru ochrony uzdrowiskowej, informowaliśmy jeszcze w maju ub. r. Dzięki sporemu dofinansowaniu w miejscowości powstać ma Centrum Usług Społecznych i Kulturalnych. Samorząd rozpoczął już poszukiwania wykonawcy budowy.

Rządowe wsparcie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych w łącznej kwocie 240 mln zł objęło 49 gmin uzdrowiskowych w Polsce. Dotyczyło inwestycji z różnych  obszarów, w tym związanych z: budową lub modernizacją infrastruktury drogowej, infrastruktury kulturalnej, turystycznej, sportowej czy edukacyjnej, a także z rewitalizacją obszarów miejskich czy budynków poprzemysłowych.

Z rządowej puli gminie Horyniec-Zdrój udało się uczknąć 4 mln 900 tys. Fundusze te pokryją koszty budowy nowoczesnego obiektu na potrzeby[paywall] działalności społeczno-kulturalnej (gmina ze swojego budżetu dołożyć ma 100 tys. zł jako wkład własny).


Ma być to Centrum Usług Społecznych i Kulturalnych, a więc miejsce skupiające gminną aktywność kulturalną. Budynek przewidziany jest w centrum miejscowości. W placówce działalność prowadzić ma między innymi Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju, ale znajdą tu także miejsce lokalne stowarzyszenia.

Z informacji udostępnionych przez gminę wynika, że w obiekcie prowadzone będą również zajęcia dla seniorów oraz sprawy związane z promocją miejscowości, dziedzictwem kulturowym i historią. W czteropiętrowym budynku mają się też znaleźć pomieszczenia dla urzędu, jak również sale do prowadzenia zajęć przez GOK, sale warsztatowe i sale wystawowe.

Na najwyższej kondygnacji przewidziana jest sala konferencyjna. Pod koniec stycznia br. ogłoszono przetarg, który ma wyłonić wykonawcę. Dotyczy też zagospodarowania terenu wokół budynku, w tym budowy miejsc postojowych, a także wykonania niezbędnych przyłączy czy instalacji.

Reklama

14 lutego upłynął termin składania ofert. Wyłoniony wykonawca będzie miał 615 dni na realizację zadania od momentu parafowania umowy. Zgłosiło się 6 chętnych. Niestety żadna ze złożonych ofert nie mieści się w kwocie 5 mln zł, którą gmina przewidziała na realizację zadania.

Najdroższą ofertę, opiewającą na kwotę 8 mln 113 tys. 945,92 zł, złożyła firma FHU Georg Adam Korga z Aleksandrowa, a najkorzystniejszą cenowo – Eurobud Montaże sp. z o.o. z Bystrowic. Za zrealizowanie przedsięwzięcia firma ta chce 5 mln 737 tys. 950 zł. To i tak więcej, niż budżet przewidziany na inwestycję.

Czy gmina zdecyduje się dołożyć do budowy więcej niż pierwotnie zakładała?


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości