Po raz pierwszy kilkanaście opon spłonęło na skraju lasu pod koniec sierpnia. Po raz drugi prawie dwa razy więcej zostało podpalonych w połowie września. Tyle tylko, że już w głębi lasu! – Głupota to za delikatne słowo. Zrobimy wszystko, aby wspólnie z policją znaleźć tego bezmyślnego osobnika – zapewnił nadleśniczy Nadleśnictwa Krasiczyn Przemysław Włodek.
Dom pani Agnieszki Rodzeń jest ostatnim na asfaltowo-szutrowej ulicy Topolowej na Dybawce w gminie Krasiczyn. Od najbliższej posesji dzieli go ok. 300 m. Tuż obok jest wjazd do lasu. – 24 albo 25 sierpnia, już nie pamiętam dokładnie, zauważyłam pod drzewem przy wjeździe do lasu dwanaście opon. Leżały kilka dni. Potem ktoś je podpalił. Nie było mnie w domu, bo wyjechałam do Rzeszowa – relacjonuje pani Agnieszka.[paywall]Pierwszy z opisanych przypadków przeszedł bez echa. Zgłoszenie o drugim podpaleniu trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu 16 września br. Złożyli je funkcjonariusze Straży Leśnej. – Nasi policjanci byli oczywiście na miejscu zdarzenia. Prowadzimy postępowanie w kierunku zaśmiecania lasu. Nie mamy jeszcze wystarczająco dużo danych, aby móc w tej sprawie powiedzieć coś więcej. Obecnie jesteśmy na etapie przesłuchiwania świadków. Ściśle współpracujemy ze Strażą Leśną – poinformowała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu podkomisarz Bogusława Sebastianka.
Nadleśniczy Nadleśnictwa Krasiczyn Przemysław Włodek jest zniesmaczony, ale i poirytowany całą sytuacją. – W głowie mi się nie może pomieścić, że ktoś był aż tak głupi, aby palić opony w środku wysuszonego do granic możliwości lasu! Choć nazwanie tego głupotą to bardzo delikatne stwierdzenie – uważa P. Włodek. – Przyznaję, że choć długo pracuję w tym zawodzie, jeszcze taka sytuacja mi się nie przydarzyła. Postępowanie w tej sprawie przejęli przemyscy policjanci, a my ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby tego nieodpowiedzialnego człowieka znaleźć i ukarać – zapewnił nadleśniczy Włodek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przydałby się tu niejaki Likwidator czyli eko - anarchistyczny anioł zagłady !!! Niezorientowanych odsyłam do komiksów Ryszarda Dąbrowskiego.
Przydałby się tu niejaki Likwidator czyli eko - anarchistyczny anioł zagłady !!! Niezorientowanych odsyłam do komiksów Ryszarda Dąbrowskiego.