Reklama

Ktoś bezmyślnie spalił opony w środku lasu! [ZDJĘCIA]

Po raz pierwszy kilkanaście opon spłonęło na skraju lasu pod koniec sierpnia. Po raz drugi prawie dwa razy więcej zostało podpalonych w połowie września. Tyle tylko, że już w głębi lasu! – Głupota to za delikatne słowo. Zrobimy wszystko, aby wspólnie z policją znaleźć tego bezmyślnego osobnika – zapewnił nadleśniczy Nadleśnictwa Krasiczyn Przemysław Włodek.

Dom pani Agnieszki Rodzeń jest ostatnim na asfaltowo-szutrowej ulicy Topolowej na Dybawce w gminie Krasiczyn. Od najbliższej posesji dzieli go ok. 300 m. Tuż obok jest wjazd do lasu. – 24 albo 25 sierpnia, już nie pamiętam dokładnie, zauważyłam pod drzewem przy wjeździe do lasu dwanaście opon. Leżały kilka dni. Potem ktoś je podpalił. Nie było mnie w domu, bo wyjechałam do Rzeszowa – relacjonuje pani Agnieszka.[paywall]

Policja prowadzi postępowanie

Pierwszy z opisanych przypadków przeszedł bez echa. Zgłoszenie o drugim podpaleniu trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu 16 września br. Złożyli je funkcjonariusze Straży Leśnej. – Nasi policjanci byli oczywiście na miejscu zdarzenia. Prowadzimy postępowanie w kierunku zaśmiecania lasu. Nie mamy jeszcze wystarczająco dużo danych, aby móc w tej sprawie powiedzieć coś więcej. Obecnie jesteśmy na etapie przesłuchiwania świadków. Ściśle współpracujemy ze Strażą Leśną – poinformowała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu podkomisarz Bogusława Sebastianka.

Znaleźć i ukarać

Nadleśniczy Nadleśnictwa Krasiczyn Przemysław Włodek jest zniesmaczony, ale i poirytowany całą sytuacją. – W głowie mi się nie może pomieścić, że ktoś był aż tak głupi, aby palić opony w środku wysuszonego do granic możliwości lasu! Choć nazwanie tego głupotą to bardzo delikatne stwierdzenie – uważa P. Włodek. – Przyznaję, że choć długo pracuję w tym zawodzie, jeszcze taka sytuacja mi się nie przydarzyła. Postępowanie w tej sprawie przejęli przemyscy policjanci, a my ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby tego nieodpowiedzialnego człowieka znaleźć i ukarać – zapewnił nadleśniczy Włodek.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2015-09-29 18:30:46

    Przydałby się tu niejaki Likwidator czyli eko - anarchistyczny anioł zagłady !!! Niezorientowanych odsyłam do komiksów Ryszarda Dąbrowskiego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama