Reklama

Kuchciński numerem jeden PiS

Żadnej niespodzianki nie będzie na oficjalnej liście kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 22 krośnieńsko-przemyskim. Numerem jeden będzie przemyślanin, wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

Oficjalnej listy kandydatów PiS w październikowych wyborach parlamentarnych jeszcze nie poznaliśmy, bo wciąż trwają uzgodnienia i dyskusje. Nieoficjalnie udało nam się jednak dowiedzieć, kto będzie kandydował z naszego regionu. Na pewno[paywall] numerem jeden będzie wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. Drugie miejsce najprawdopodobniej obsadzi radna sejmiku wojewódzkiego Anna Schmidt-Rodziewicz z Jarosławia. Trzecie miejsce przypadnie posłowi Piotrowi Babinetzowi, szefowi PiS w okręgu krośnieńskim. Wiele wskazuje na to, że jedno z miejsc w pierwszej „dziesiątce” jest zarezerwowane dla obecnego senatora Andrzeja Matusiewicza z Przemyśla. 

Nieoficjalnie z naszego regionu na liście znajdą się również: Kazimierz Ziobro z Jarosławia (Solidarna Polska), Teresa Pamuła z Horyńca-Zdroju, Barbara Krajewska z Birczy, Bożena Ryczan z Żurawicy, Ryszard Jędruch z Tryńczy oraz Tomasz Kojder z Przeworska (wszyscy PiS). Do Senatu z listy PiS (okręg nr 58) wystartuje obecny poseł Mieczysław Golba (Solidarna Polska).

Reklama

Podobno przy ustalaniu listy zaiskrzyło w podkarpackim PiS-ie, podobnie zresztą jak miało to miejsce w innych partiach. Swojego niezadowolenia nie kryli m.in. Andrzej Ćwierz z Jarosławia, który posłem był przez dwie kadencje oraz Bogdan Rzońca, który w poprzednich wyborach parlamentarnych zanotował znakomity wynik – 15,6 tys. głosów. Był to drugi wynik na liście, więcej głosów miał tylko Kuchciński.

Zdruzgotana brakiem swojego nazwiska na liście była Małgorzata Dachnowicz (Solidarna Polska), która 8 września br. na jednym z portali społecznościowych wydała nawet specjalne oświadczenie: „W związku z otrzymaniem informacji od władz Polski Razem Zjednoczonej Prawicy o tym, iż zabrakło mojego nazwiska na liście kandydatów do Sejmu RP z komitetu Prawa i Sprawiedliwości (okręg nr 22), oświadczam, iż moje dalsze trwanie w projekcie Polska Razem Zjednoczona Prawica stało się bezprzedmiotowe. Jednocześnie informuję, że nie rezygnuję z działalności politycznej. O dalszych krokach politycznych poinformuję w oddzielnym komentarzu (...)”.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    JAN - niezalogowany 2015-09-09 13:17:14

    O MATKO I CORKO!!!!!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zgroza - niezalogowany 2015-09-09 13:36:21

    TEN to dopiero sie zasłużył dla Przemysla i regionu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2015-09-09 14:05:31

    No przecież ktoś na niego głosuje - sam się nie wybiera - więc do kogo pretensje. Człowiek jaki jest, co sobą reprezentuje itd. każdy widzi. Widocznie lepszych i bardziej zasłużonych nie ma w 60 tys. mieście i Wapowcach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama