Powiat jarosławski i Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu rozpoczęły wspólny projekt „Partnerstwo lokalne na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie jarosławskim”. Chcą, poprzez bezpośrednie spotkania ludzi działających aktywnie w różnych sferach, ożywić środowisko, a co za tym idzie zmobilizować go działań na rzecz mieszkańców.
Pierwsze spotkanie odbyło się w ubiegłym tygodniu. Wzięło w nim udział ponad 200 osób reprezentujących przedsiębiorców, samorządowców oraz organizacje pozarządowe. Byli też reprezentanci środowisk edukacyjnych, instytucji i urzędów, ale także rolnicy, poszukujący pracy i rodzice.
– Kilkugodzinne spotkanie liderów lokalnych środowisk[paywall], podzielone na części wykładową, warsztatową i dyskusyjną, poświęcono rozmowom nad projektami aktywizacji lokalnego rynku pracy oraz ożywienia gospodarczego. Była to także możliwość wypracowania skutecznego kanału komunikacyjnego, dającego lepszy przepływ informacji o potrzebach i możliwościach m.in. w zakresie potrzeb rynku pracy czy potencjału miejscowego kapitału ludzkiego. Ważnym celem naszego projektu jest budowa wspólnoty, społeczeństwa obywatelskiego oraz wypracowanie więzi między różnymi sektorami w powiecie jarosławskim – opisuje Ewelina Dorota, kierownik Wydziału Aktywizacji Zawodowej w PUP w Jarosławiu.
Kolejne spotkanie zaplanowano na 6 września. Chętni mogą się kontaktować z jarosławskim urzędem pracy. Tam też prowadzona jest rejestracja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ożywić się nie da, bo trzeba byłoby zwolnić 90% urzĘdasów w warszawie i w rzeszowie, a trzymają się krzeseł i błądzą w chmurach to głowa mała
ożywić się nie da, bo trzeba byłoby zwolnić 90% urzĘdasów w warszawie i w rzeszowie, a trzymają się krzeseł i błądzą w chmurach to głowa mała