Reklama

Lanie za lanie wody

28/12/2015 07:33

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, polecił radom nadzorczym Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, by odwołały swoich prezesów.

Pierwsza z firm odpowiada za dostarczanie wody do mieszkań i domów rzeszowian, druga za jej podgrzewanie. Dlaczego solidarnie tracą posady? A no dlatego, że obaj panowie dostarczali do kranów brudną ciecz, a prezydentowi lali wodę, iż wszystko jest ok. Prezesi przez dłuższy czas nie potrafili poradzić sobie z problem, więc znany z pryncypialności w stosunku do podwładnych gospodarz miasta stracił do nich cierpliwość i zdecydował, że za lanie wody należy się lanie. I obaj... popłynęli.

Takiej stanowczości, z jaką wymieniony od dłuższego już czasu egzekwuje sumienność w wykonywaniu obowiązków przez urzędników lub pracowników miejskich spółek, wypadałoby życzyć sternikom innych miast na Podkarpaciu, choćby prezydentowi Przemyśla Robertowi Chomie. Czasem wprost trudno uniknąć wrażenia, że niektórzy z nich – niezależnie od profesji – też nieźle leją wodę. Skąd o tym wiemy? Choćby stąd, że niejednokrotnie mieszkańcy miast, nasi czytelnicy, chcąc powiadomić urzędników, np. o dziurze w drodze, muszą szukać do nich drogi za naszym, dziennikarzy, pośrednictwem.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kierowca - niezalogowany 2015-12-28 11:52:52

    To prawda, Cielecki już dawno powinien się rozstać ze swoim stołkiem. To jak zarządza ulicami woła o pomstę do nieba. Przykładów są dziesiątki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-12-29 21:33:07

    Nikt nie jest idealny . Ale niech  sobie taki prezydent Rzeszowa wyobrazi, że za niespełna 3  trzy / lata/ . będą nowe wybory samorządowe. I - powiedzmy wystartuje , ale nie wygra.  A znając niechęć  takich osób  do zwykłej  pracy za parę groszy,  bedzie szukał państwowej posady / ciepłej , dobrze płatnej  , lekkiej itd/ i jak myślicie    ; zakładając ,  że taki prezio   dzisiaj zwolniony bedzie prezydentem miasta, co mu odpowie ? CO , JAK MYŚLICIE?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama