Przez trzy tygodnie sierpnia i na początku września br., kiedy planowany jest wielki finał, na wielofunkcyjnym boisku oo. Salezjanów w Przemyślu trwa IV edycja Wakacyjnej Piłkarskiej Ligi Salezjańskiej.
Tradycyjnie już organizatorami imprezy są: parafia pw. św. Józefa w Przemyślu, czyli oo. Salezjanie, Stowarzyszenia Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „Orlęta” w Przemyślu oraz Zarząd Osiedla nr 5 „Salezajańskie”. Patronat honorowy sprawuje biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej Stanisław Jamrozek, patronami „zwyczajnymi” są poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz (PiS) oraz prezydent miasta Przemyśla Robert Choma. Koordynatorem całości – jak co roku – Maciej Kamiński, przemyski radny Prawa i Sprawiedliwości. Nasza redakcja jest patronem medialnym tego co roku udanego przedsięwzięcia.
W tegorocznej, czwartej edycji piłkarze amatorzy rywalizuje ponad 150 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2004, rocznik 2000 oraz open (16 lat i więcej). Mecze trwają 2x10 minut. Rozgrywany jest mecz i rewanż. W dwóch pierwszych kategoriach zmagania trwają w najlepsze, w trzeciej rozpoczną się 2 września br. W kategorii 2004 rywalizują cztery zespoły: FC Kmiecie, Orlik Przemyśl, Salos Przemyśl i LKS Ujkowice. Na razie na czele tabeli znajdują się młodzi piłkarze z przemyskiego osiedla Kmiecie. W kategorii 2000 o zwycięstwo zmaga się pięć ekip: Wybrzeże Klatki Schodowej, Kopacze Przemyśl, Gumowe Misie, Białe Orły i Biały Miś. W tej grupie dość pewnie, bo z przewagą 5 punktów (mając jeden mecz rozegrany więcej) przewodzi w tabeli zespół Gumowych Misiów. Do końca sierpnia rozstrzygnie się kwestia zwycięstwa w prezentowanych dwóch kategoriach, ale to nie będzie jeszcze koniec zmagań. Potem, 5 września br., zwycięzca kategorii open rywalizować będzie w meczu o puchar proboszcza parafii pw. św. Józefa w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Brawo Maciej - fajna inicjatywa !