Reklama

Literacka podróż do przeszłości miasta

02/06/2018 09:30

W Przeworsku trwają obchody 625-lecia powstania miasta. Jedną z imprez w ramach tych wydarzeń był konkurs zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Przeworsku, pod hasłem „Nasz gród i jego mieszkańcy”. 11 maja rozdano nagrody najlepszym uczestnikom

Konkurs literacki skierowany był do młodzieży miasta. Miał zachęcać młode pokolenie do zapoznania się z historią grodu nad Mleczką,[paywall] ale także rozwijać zdolności literackie i promować najzdolniejszych.

Nadesłane prace  cechowały się wysokim poziomem, a młodzież skorzystała z możliwości eksperymentowania z formą, do której zachęcali ją organizatorzy. Wśród prac znalazły się między innymi: reportaż, opowiadanie, legenda oraz pamiętnik. Organizatorom konkursu zaimponowała też kreatywność uczestników, którzy tworzyli barwne postacie, odtwarzali obrazy życia codziennego mieszkańców dawnego Przeworska, przywoływali postacie historyczne, ale także odwoływali się do miejskich elementów magicznych.

Reklama

Na uroczystym spotkaniu, nie kryjąc przy tym swego uznania dla młodych literatów, nagrody wręczał laureatom dyrektor biblioteki Henryk Prochowski. W konkursie przyznano w sumie 9 nagród w trzech kategoriach. Ich fundatorem był burmistrz Przeworska Leszek Kisiel. W najmłodszej grupie uczniów szkół podstawowych 1. miejsce zajęła Katarzyna Kotlińska za pracę o tytule Zbój na przeworskim jarmarku. Wśród gimnazjalistów triumfowała Urszula Zięzio, nagrodzona za Opowieść przeworskiego strumyka. Wreszcie wśród najstarszych uczestników, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, najlepsza okazała Amelia Łątka, autorka Sądnego wtorku w Przeworsku.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama