20 września br. w Arboretum w Bolestraszycach miłośnicy współczesnej prozy mieli okazję spotkać się z pisarzami mieszkającymi i tworzącymi w Przemyślu – Magdą Skubisz oraz Stefanem Dardą.
Czy da się dziś wyżyć z pisania? Porzucić choćby pracę za biurkiem (jak uczynił Stefan Darda) bądź każdą inną. Otóż tak. Odpowiedź m.in. na to pytanie padła podczas środowego (20 bm.) spotkania z pisarzami w arboretum. W przepięknej scenerii[paywall] bolestraszyckiego ogrodu czytelnicy mogli u źródła zasięgnąć informacji na temat praw rządzących rynkiem książki w Polsce, sposobu przygotowania tekstów do druku, a także uzyskać autograf bądź dedykację od zaproszonych autorów. Ci opowiadali o swych motywacjach literackich, procesie twórczym itp. Ciekawostką jest fakt, że oboje mają mniej lub więcej wspólnego z muzyką. Stefan Darda był klawiszowcem w Orkiestrze św. Mikołaja, z kolei Magda Skubisz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach – zawodowo zajmuje się emisją głosu, współpracuje także z rzeszowskimi teatrami (jako konsultant ds. wokalnych).
Wydarzenie było niezwykle udaną promocją nowości wydawniczych – Nowego domu na wyrębach Stefana Dardy (książka ukazała się w czerwcu br.) oraz kolejnego, czwartego już wydania LO Story Magdy Skubisz.
Po zakończeniu spotkania wystąpił Kacper Leśniewski, utalentowany wokalista, uczestnik czwartej edycji The Voice of Poland. Projekt „Lektura a natura” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Darda To Gówno ..