Reklama

Literackie spotkanie z Skubisz i Dardą w arboretum [ZDJĘCIA]

02/10/2017 09:31

20 września br. w Arboretum w Bolestraszycach miłośnicy współczesnej prozy mieli okazję spotkać się z pisarzami mieszkającymi i tworzącymi w Przemyślu – Magdą Skubisz oraz Stefanem Dardą.

Czy da się dziś wyżyć z pisania? Porzucić choćby pracę za biurkiem (jak uczynił Stefan Darda) bądź każdą inną. Otóż tak. Odpowiedź m.in. na to pytanie padła podczas środowego (20 bm.) spotkania z pisarzami w arboretum. W przepięknej scenerii[paywall] bolestraszyckiego ogrodu czytelnicy mogli u źródła zasięgnąć informacji na temat praw rządzących rynkiem książki w Polsce, sposobu przygotowania tekstów do druku, a także uzyskać autograf bądź dedykację od zaproszonych autorów. Ci opowiadali o swych motywacjach literackich, procesie twórczym itp. Ciekawostką jest fakt, że oboje mają mniej lub więcej wspólnego z muzyką. Stefan Darda był klawiszowcem w Orkiestrze św. Mikołaja, z kolei Magda Skubisz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach – zawodowo zajmuje się emisją głosu, współpracuje także z rzeszowskimi teatrami (jako konsultant ds. wokalnych).

Wydarzenie było niezwykle udaną promocją nowości wydawniczych – Nowego domu na wyrębach Stefana Dardy (książka ukazała się w czerwcu br.) oraz kolejnego, czwartego już wydania LO Story Magdy Skubisz.

Reklama

Po zakończeniu spotkania wystąpił Kacper Leśniewski, utalentowany wokalista, uczestnik czwartej edycji The Voice of Poland. Projekt „Lektura a natura” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 


AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    rw - niezalogowany 2017-10-08 14:18:00

    Darda To Gówno ..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama