Reklama

Twierdza Przemyśl 2023: Lotnik i strażak najlepsi na piasku nad Sanem!

Na początku września br. w Przemyślu, na dwóch nadsańskich boiskach do siatkówki plażowej odbyły się VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych „Twierdza Przemyśl 2023”. To była szósta edycja tej imprezy. Najlepszy okazał się duet z Leźnicy Wielkiej i Wielunia. Zawodowy lotnik i zawodowy strażak.

Już po raz szósty zawody odbyły się pod honorowym patronatem komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, zaś organizatorami imprezy byli – Bieszczadzki i Przemyski Regiony IPA oraz Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG BiOSG.

Do udziału w mistrzostwach akces zgłosiły aż 34 zespoły, reprezentujące służby mundurowe z całego kraju, w tym: Straż Graniczną, Policję, Wojsko Polskie, Wojska Obrony Terytorialnej, Służbę Ochrony Państwa, Krajową Administrację Skarbową, Służbę Więzienną oraz Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną.

Reklama

Jak nakazuje tradycja, gośćmi honorowymi zawodów byli m.in. zawodnicy „złotej drużyny” Huberta Wagnera: Ryszard Bosek, Stanisław Gościniak, Marek Karbarz, Mirosław Rybaczewski i Włodzimierz Stefański.

Nie mogło zabraknąć prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastiana Świderskiego. Był także Alek Achrem, drugi trener Asseco Resovii Rzeszów.

W meczu finałowym duet Adrian Sdebel (Państwowa Straż Pożarna w Wałbrzychu) i Jakub Jetke (Komenda Portu Wojennego Gdynia) zmierzył się z parą Piotr Janiak (1 Dywizjon Lotniczy Leźnica Wielka) i Jędrzej Brożyniak (Państwowa Straż Pożarna w Wieluniu). Mistrzami Polski służb mundurowych zostali ci drudzy.

Reklama

Trzecie miejsce zajęli Kacper Wiśniewski (2. Mazowiecki Pułk Saperów im. gen. dyw. Tadeusza Kossakowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim) oraz Paweł Burczak (OSP Krogulec).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama