Władze w Lubaczowie utworzyły portal informacyjny dla seniorów. To już kolejna inicjatywa miejska skierowana do starszych mieszkańców

– To jest konsekwencja pewnych działań w sferze senioralnej, które zaczęliśmy w tamtym roku. Udało nam się zintegrować to środowisko, bo ogniskowało się w różnych grupach i stowarzyszeniach, a my chcieliśmy ich zebrać w jednym miejscu. Tak też się stało, powstało Centrum Aktywności Seniora. Ta strona jest konsekwencją tych działań. My stworzyliśmy narzędzie,[paywall] natomiast nie chcemy sami zajmować się redagowaniem strony. Chcemy, żeby robili to seniorzy dla seniorów. Liczymy na to, że będzie to jedno z pierwszych miejsc, do którego zaglądają seniorzy, „buszując po Internecie” – tłumaczy istotę portalu burmistrz Krzysztof Szpyt.
Na portalu można znaleźć informacje na temat: imprez kulturalnych, spotkań dotyczących zdrowia i zdrowego odżywiania oraz pracy uniwersytetu III wieku. Nie jest to jednak jedyna ścieżka komunikacji miasta z seniorami.
– Mamy też system SMS-owy, bardzo dużo osób zapisuje się do niego i dzięki niemu są na bieżąco informowani o wydarzeniach kulturalnych, o imprezach i tym podobnych inicjatywach. Seniorzy mają u nas swoje miejsce, myślę, że za jakiś czas dojdziemy też do formy papierowej, zastanawiamy się obecnie, czy robić to w formie wkładki do naszej miejskiej gazety, czy też lepiej, żeby raz na 2 tygodnie wychodziła gazetka dostarczana bezpośrednio do seniorów. Natomiast strona internetowa już działa, dogadujemy jeszcze kwestie dotyczące redakcji – mówi burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co z dzikim wysypiskiem śmieci przy moście kolejowym ?Co na to sanepid?Pozdrawiam.
Co z dzikim wysypiskiem śmieci przy moście kolejowym ?Co na to sanepid?Pozdrawiam.