Urodzony w Lubaczowie, 54-letni ksiądz kanonik Marek Niedźwiecki został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Ceremoniał odbył się w siedzibie Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.
W obecności m.in. ambasadora RP na Ukrainie Bartosza Cichockiego oraz konsula generalnego RP we Lwowie Elizy Dzwonkiewicz odznaczonych zostało łącznie[paywall] 27 osób duchownych i świeckich.
Obok Złotego Krzyża Zasługi sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski (w imieniu prezydenta RP Andrzej Dudy) i wspomniani wyżej oficjele wręczyli także Krzyże Oficerskie Orderu Zasługi RP, Krzyże Kawalerskie Orderu Zasługi RP, odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz medale „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej” (dwa ostatnie nadawane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego).
Wśród wyróżnionych przedstawicieli lwowskiego środowiska polskiego oraz duchowieństwa archidiecezji lwowskiej znalazł się lubaczowianin, ks. kanonik Marek Niedźwiecki. Otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Urodzony 21 października 1967 r. w Lubaczowie duchowny obecnie jest proboszczem parafii pw. św. Piotra i Pawła w Jaworowie na Ukrainie.
Święcenia kapłańskie otrzymał 11 kwietnia 1992 r. w Lubaczowie. W latach 1992 – 2008 był duszpasterzem młodzieży w Katedrze Lwowskiej. Pełnił także rolę moderatora archidiecezjalnego ruchu „Światło-Życie”. W 1998 r. kontynuował naukę na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bardzo jestem ciekaw "zasług" 54 letniego kanonika? Akurat mój rocznik, rozumiem,że to nie tylko blaszka na sutannie,ale i dożywotnie regularne kilkutysięczne uposażenie
?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Bardzo jestem ciekaw "zasług" 54 letniego kanonika? Akurat mój rocznik, rozumiem,że to nie tylko blaszka na sutannie,ale i dożywotnie regularne kilkutysięczne uposażenie
?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?