Dzięki temu, że zima była łagodna, zarządy dróg wydały na utrzymanie dróg mniej pieniędzy niż zaplanowały. Teraz trafią one na naprawy bieżące.
Koszt zimowego utrzymania dróg w Przemyślu nie przekroczy 1 mln 800 tys. zł. – Ostateczną kwotę będziemy znać na koniec kwietnia, kiedy zakończy się pozimowe sprzątanie ulic. Przypuszczamy, że będzie niższa, porównywalna do roku poprzedniego – mówi dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.
Minionej zimy ZDM wykorzystał 900[paywall] ton soli i 1150 ton piasku.
Zarząd Dróg Powiatowych w Przemyślu założył, że zima będzie kosztować 600 tys. zł. Zostało wydanych 370 tys. zł. Zużyto 2 tys. ton mieszanki żużlowo-solnej i piaskowo-solnej. – To już trzecia zima, którą możemy zaliczyć do łagodnych. Jednak styczeń był miesiącem, kiedy akcja „Zima” prowadzona była w pełnym tego słowa znaczeniu. Samochody wyjeżdżały kilka razy w ciągu doby – mówi Janusz Hołyszko, dyrektor ZDP w Przemyślu. – Opady śniegu generują mniejsze koszty niż gołoledź. Chyba że występują zawieje i zamiecie, wtedy samochody muszą wyjeżdżać wielokrotnie i dzień kosztuje nawet 30 tysięcy złotych – dodaje.
Oszczędności zostaną przeznaczone na bieżące naprawy dróg. W Przemyślu za te pieniądze trwa właśnie wymiana płyt chodnikowych na Wybrzeżu Wilsona i ul. Katedralnej. – Wcześniej nie mieliśmy takiej rezerwy – przyznaje J. Cielecki.
Koszty zimowego utrzymania dróg w poszczególnych latach (kwoty w złotych)
Przemyśl Powiat przemyski
2015/2016 1 mln 800 tys. (szacowany, maksymalny) 370 tys.
2014/2015 1 mln 600 tys. 530 tys.
2013/2014 1 mln 900 tys. 362 tys.
2012/2013 prawie 4 mln 780 tys.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W gminie Bircza zaoszczędzili na odsnierzaniu ,a na drogi jak zwykle niema kasy .Powinni sobie przyznać nagrody za łagodne zimę.
Oczywiście! Całej kadrze należy się PREMIA za dobrze zagospodarowane pieniądze! ;)
Od lat prosimy o remont drogi osiedlowej 3-go maja 40 -46.Jest ona remontowana tak,że zasypuje się dziury żwirem zmieszanym ze smołą,który w lecie niemiłosiernie śmierdzi i przykleja się do butów.Za taki remont dziękujemy i prosimy o nawierzchnię godną ludzi, taką, jak mają nasi włodarze przy swoich domach.Nasze prośby pozostają bez echa, lub funduje się nam smród i brud.Dodam jeszcze ,że na osiedlu mieszkają w większości starsi ludzie po 80 roku życia.Dla nich spacerki to gehenna.
nauka matematyki w Gdańskuhttp://hobbista.pl/news/5_porad_od_Preply___jak_uczyc_sie_efektywnie__matematyki_w_Gdansku__by_sie_nauczyc__364
W gminie Bircza zaoszczędzili na odsnierzaniu ,a na drogi jak zwykle niema kasy .Powinni sobie przyznać nagrody za łagodne zimę.
Oczywiście! Całej kadrze należy się PREMIA za dobrze zagospodarowane pieniądze! ;)
Od lat prosimy o remont drogi osiedlowej 3-go maja 40 -46.Jest ona remontowana tak,że zasypuje się dziury żwirem zmieszanym ze smołą,który w lecie niemiłosiernie śmierdzi i przykleja się do butów.Za taki remont dziękujemy i prosimy o nawierzchnię godną ludzi, taką, jak mają nasi włodarze przy swoich domach.Nasze prośby pozostają bez echa, lub funduje się nam smród i brud.Dodam jeszcze ,że na osiedlu mieszkają w większości starsi ludzie po 80 roku życia.Dla nich spacerki to gehenna.