Dotychczasowy wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Przemyślu Maciej Patoczka został jego szefem. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza firmy, a przychylił się do niej prezydent miasta Wojciech Bakun.
Zmiana warty w przemyskim MPEC-u związana jest z przejściem na emeryturę wieloletniego prezesa tej miejskiej spółki Kazimierza Steca. Wiadomo także, że od momentu nominacji zarząd MPEC-u będzie jednoosobowy[paywall].
M. Patoczka urodził się 27 stycznia 1957 r. w Przemyślu. W 1981 r. ukończył studia na wydziale górnictwa i geologii Politechniki Śląskiej, zaś w 1989 r. studia podyplomowe z zakresu ogrzewnictwa, ciepłownictwa, wentylacji i klimatyzacji na Politechnice Krakowskiej. Z przemyskim MPEC-em związany jest niemal od początku jego funkcjonowania, rozpoczął w nim pracę 1 stycznia 1985 r. Do 31 marca 1987 r. był kierownikiem wydziału eksploatacji kotłowni, sieci i węzłów. Od 1 kwietnia 1987 r. do 15 września 1992 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. eksploatacji, zaś od 16 września 1992 r. do 28 lipca 2021 r. – wiceprezesa i członka zarządu. Przez cały ten okres M. Patoczce podlegały jednostki organizacyjne przedsiębiorstwa, zajmujące się szeroko pojętą eksploatacją przesyłowo-dystrybucyjnej infrastruktury ciepłowniczej (sieci, węzłów, ale również kotłowni), zaś od 2003 r. także wytwórczej, czyli Ciepłowni „Zasanie”.
Warto wspomnieć, że M. Patoczka od ponad 20 lat jest członkiem rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Polskich Energetyków w Radomiu oraz członkiem licznych komisji kwalifikacyjnych powoływanych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, przeprowadzających egzaminy kwalifikacyjne dozorowe i eksploatacyjne urządzeń ciepłowniczych i elektroenergetycznych.
– O tym, że w MPEC-u, świeżo organizowanej firmie w Przemyślu, poszukują kierownika działu eksploatacji dowiedziałem się przypadkowo. Poszedłem, zostałem przyjęty i tak już zostało. W 1985 roku zima była tęga. Siarczyste mrozy nie odpuszczały przez wiele dni. Kilkanaście dni po rozpoczęciu pracy rozpoczęła się w firmie kontrola inspekcji pracy. Obejmowała między innymi warunki pracy w poszczególnych kotłowniach. Komizm całej sytuacji polegał na tym, że to nie ja prowadziłem inspektora do kotłowni, a inspektor prowadził mnie jako kierownika działu eksploatacji tychże kotłowni. W tak krótkim czasie bardzo trudno mi było dotrzeć do każdej kotłowni i nawet nie wiedziałem dokładnie którędy się tam wchodzi. Z czasem było jednak coraz lepiej – śmieje się nowy prezes MPEC sp. z o.o. w Przemyślu.
M. Patoczka – w uznaniu zasług – w 1990 r. otrzymał od ministra gospodarki przestrzennej i budownictwa „Srebrną Odznakę Zasłużonego dla Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej”, w 1994 r. – złotą. W 2009 r. z rąk ministra gospodarki otrzymał wyróżnienie branżowe – Odznakę Honorową „Za zasługi dla energetyki”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.przefantastycznie, gratulujemy ciepłego stołeczka aż do samej emeryturki albo i jeszcze ciut dłużej!
Macieju wielkie gratulacje
ale to konkretnie jemu gratulujesz czy też każdemu innemu, bo to nie Tobie przyjdzie w życiu dorobić się podobnego stołeczka?
Your article has a lot of positive interest. Thanks for your insight for your fantastic type of information I’ve long been trying to find the posting. Azadpur Call Girls Escorts Chanakyapuri Call Girls in Janpath Road
A kiedy odwołany zostanie szef rady nadzorczej ?!
przefantastycznie, gratulujemy ciepłego stołeczka aż do samej emeryturki albo i jeszcze ciut dłużej!
Macieju wielkie gratulacje
ale to konkretnie jemu gratulujesz czy też każdemu innemu, bo to nie Tobie przyjdzie w życiu dorobić się podobnego stołeczka?