Reklama

Magazyn Morawa w Przemyślu działa dla uchodźców

30/03/2022 16:49

Jak informują uczniowie na stronie internetowej od poniedziałku, 7 marca 2022 r., społeczność szkolna II LO im. Profesora Kazimierza Morawskiego rozpoczęła na terenie szkoły zbiórkę potrzebnych rzeczy dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy.

W pierwszej kolejności zbiórka dotyczy darów przekazanych przez uczniów, rodziców, opiekunów, nauczycieli, pracowników szkoły. Magazyn Morawy jest czynny codziennie  od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.45 do 13.35. Obsługują go uczniowie liceum, pod opieką nauczycieli i pracowników szkoły. 

- Bardzo prosimy Was i członków Waszych rodzin o przekazywanie rzeczy wymienionych poniżej. Jednocześnie prosimy - TO BARDZO WAŻNE - o przynoszenie rzeczy nowych lub w bardzo dobrym stanie i przede wszystkim czystych (NIE UBRAŃ). Produkty powinny być POSORTOWANE jeśli są w dużych ilościach. Podpisujcie pudełka / kartony. Dobrze oklejajcie opakowania zbiorcze lub zgrzewki (np. mocną taśmą). Sugerujemy, aby umówić się na grupach klasowych i dokonać zakupu w zgrzewkach, opakowaniach zbiorczych, kartonach. Oczywiście każdy pojedynczy dar też zostanie przyjęty. Ułatwi nam to dystrybucje konkretnych rzeczy do grup i osób potrzebujących. – apelują uczniowie

Reklama

Zbiórka dla dzieci

musy  soczki - w kartonikach i w butelkach do 0,5 litra posiłki typu słoiczek (“gerbery”) mleko typu NAN pieluchy jednorazowe (pampersy) chusteczki mokre sudocrem rękawiczki małe maskotki (!) nowe lub czyste w dobrym stanie

Zbiórka dla dorosłych

podpaski skarpetki damskie i męskie  (tylko nowe) bielizna (majtki) damskie i męskie (tylko nowe) ręczniki frotte żele pod prysznic / szampony mydło płynne z dozownikiem papier toaletowy ręczniki papierowe pasty do zębów szczoteczki do zębów

Żywność

konserwy batony (nie wafle)

inne

powerbanki worki na śmieci solidne pudełka kartonowe leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe typu ibuprom/apap/aspiryna itp. śpiwory

- Jest nas w szkole (Uczniów i Pracowników) ponad 800, do tego ponad 1000 Opiekunów i Rodziców. Otwórzmy swoje serca! Pomagajmy! W imieniu Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego – dodaje dyrektor II LO Mariusz Zamirski

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama