Reklama

Magda Skubisz zaginęła

19/05/2018 12:30

Dziewięć zespołów włączyło się w poszukiwania zaginionej przemyskiej pisarki Magdy Skubisz. Wiele wskazuje na to, że została uprowadzona.

Tak można bardzo krótko streścić scenariusz gry literackiej "CSI: Przemyśl. Kryminalne zagadki", której organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu.

Uczestnicy musieli odnaleźć Magdę Skubisz – przemyską pisarkę, autorkę trzech powieści LO Story, Dżus & Dżin, Chałturnik (wydana w tym miesiącu). Do poszukiwań przystąpiło 9 pięcioosobowych zespołów ze szkół Przemyśla i okolic. W fabułę rozgrywki wprowadził ich komendant policji (w tej roli Rafał Paśko z Teatru S.A.N).

Mimo deszczu młodzież przystąpiła do działania. Drużyny, posługując się mapą z trasą gry, odwiedziły osiem miejsc (Dworzec PKP, plac Legionów, I LO, bazylikę archikatedralną, ul. Zamkową, Teatr Fredreum, Ławeczkę Józefa Szwejka, Muzeum Historii Miasta Przemyśla) ściśle powiązanych z literatami, którzy życiem lub twórczością związani są z naszym miastem i jego okolicami (m.in.: Tadeusz Konwicki, Kornel Makuszyński, Wincenty Pol, Aleksander Fredro, Przemysław Bystrzycki, Stefan Darda).

Reklama

W każdym z tych miejsc na detektywów czekali agenci z konkretnymi zadaniami do wykonania. Młodzież zmagała się m.in. z: rozwiązaniem szyfrogramu, ułożeniem z pudeł muru przedstawiającego postać grozy, stworzeniem portretu pamięciowego, odnalezieniem budynków na podstawie kadrów z filmu, dopasowaniem tytułów książek do obejrzanych adaptacji filmowych. Oprócz poprawnych rozwiązań decydował czas, w jakim uczestnicy pokonają trasę.

Punktem finałowym była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu, w której zwycięski zespół miał ostatnie zadanie do wykonania – odnaleźć ukrytą w jednym z pomieszczeń bohaterkę Przemyskiej Gry Literackiej – Magdę Skubisz.

Reklama

Najlepszymi detektywami okazali się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu (Katarzyna Fal, Karolina Krysa, Natalia Ostrasz, Klaudia Klimkowska i Michał Czysnok).

Wyróżnienie za szybkie pokonanie trasy i poprawne wykonanie zadań otrzymał zespół z Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce (Kamila Hołówka, Karolina Pietnica, Weronika Niedziółka, Mateusz Jarema i Szymon Podwyszyński).

Wyróżnienie za twórczą kreację zespołu otrzymała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu (Martyna Przystasz, Małgorzata Misińska, Bartłomiej Filip, Jan Górski i Wiktor Wojtak).


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama