Dziewięć zespołów włączyło się w poszukiwania zaginionej przemyskiej pisarki Magdy Skubisz. Wiele wskazuje na to, że została uprowadzona.
Tak można bardzo krótko streścić scenariusz gry literackiej "CSI: Przemyśl. Kryminalne zagadki", której organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu.
Uczestnicy musieli odnaleźć Magdę Skubisz – przemyską pisarkę, autorkę trzech powieści LO Story, Dżus & Dżin, Chałturnik (wydana w tym miesiącu). Do poszukiwań przystąpiło 9 pięcioosobowych zespołów ze szkół Przemyśla i okolic. W fabułę rozgrywki wprowadził ich komendant policji (w tej roli Rafał Paśko z Teatru S.A.N).
Mimo deszczu młodzież przystąpiła do działania. Drużyny, posługując się mapą z trasą gry, odwiedziły osiem miejsc (Dworzec PKP, plac Legionów, I LO, bazylikę archikatedralną, ul. Zamkową, Teatr Fredreum, Ławeczkę Józefa Szwejka, Muzeum Historii Miasta Przemyśla) ściśle powiązanych z literatami, którzy życiem lub twórczością związani są z naszym miastem i jego okolicami (m.in.: Tadeusz Konwicki, Kornel Makuszyński, Wincenty Pol, Aleksander Fredro, Przemysław Bystrzycki, Stefan Darda).
W każdym z tych miejsc na detektywów czekali agenci z konkretnymi zadaniami do wykonania. Młodzież zmagała się m.in. z: rozwiązaniem szyfrogramu, ułożeniem z pudeł muru przedstawiającego postać grozy, stworzeniem portretu pamięciowego, odnalezieniem budynków na podstawie kadrów z filmu, dopasowaniem tytułów książek do obejrzanych adaptacji filmowych. Oprócz poprawnych rozwiązań decydował czas, w jakim uczestnicy pokonają trasę.
Punktem finałowym była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu, w której zwycięski zespół miał ostatnie zadanie do wykonania – odnaleźć ukrytą w jednym z pomieszczeń bohaterkę Przemyskiej Gry Literackiej – Magdę Skubisz.
Najlepszymi detektywami okazali się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu (Katarzyna Fal, Karolina Krysa, Natalia Ostrasz, Klaudia Klimkowska i Michał Czysnok).
Wyróżnienie za szybkie pokonanie trasy i poprawne wykonanie zadań otrzymał zespół z Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce (Kamila Hołówka, Karolina Pietnica, Weronika Niedziółka, Mateusz Jarema i Szymon Podwyszyński).
Wyróżnienie za twórczą kreację zespołu otrzymała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu (Martyna Przystasz, Małgorzata Misińska, Bartłomiej Filip, Jan Górski i Wiktor Wojtak).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze