Pełne sentymentalnych wspomnień spotkanie po 50 latach odbyli 10 września, w murach „Witkowskiego” absolwenci byłego Technikum Drogowego w Jarosławiu. Fraza „tyle lat minęło” i „jak dobrze cię widzieć” nie schodziła tego dnia z ust gości tego wyjątkowego wydarzenia.
Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu gościł absolwentów dwóch klas dawnego Technikum Drogowego. Wielu z nich nie widziało się od momentu ukończenia szkoły, a więc przez ostatnie pół wieku, dlatego spotkaniu towarzyszyły wyjątkowe emocje. Była okazja do odświeżenia wspomnień z czasów szkolnych, spojrzenia sobie w oczy i odnalezienia w nich kolegi, koleżanki z dawnych lat. Oczywiście niektórym przed spotkaniem towarzyszyła nutka niepewności, czy wszystkich uda się od razu rozpoznać, ale tę szybko rozwiewał ją moment pierwszego kontaktu i wymiany zdań. Zgromadzeni rozpoczęli uroczystość od uczestnictwa we mszy św. w Kościele św. Ducha, odprawionej w intencji obecnych na niej, a także nieżyjących już byłych uczniów szkoły i jej profesorów. By lepiej wczuć się w klimat dawnych szkolnych lat, ponownie odczytano listy obecności. Zadania tego podjęła się[paywall] dyrektor Renata Tomaka-Pasternak. Była też sposobność do pomyszkowania w dawnych salach lekcyjnych. Obecny wygląd szkoły został bardzo pozytywnie odebrany przez goszczących w niej po latach gości. Podczas wydarzenia padło wiele ciepłych słów i podziękowań, m.in. pod adresem profesor Elżbiety Ćwierz-Superson, wybitnej matematyczki, która zaszczyciła absolwentów swoją obecnością. Była też okazja do obejrzenia prezentacji poświęconej historii szkoły i temu, jak funkcjonuje obecnie. Z okazji spotkania kilka słów do absplwentów dawnego Technikum Drogowego skierował też listownie starosta jarosławski Stanisław Kłopot. „50 lat temu opuściliście Państwo mury tej szkoły z bagażem wiedzy i doświadczeń. Nauka w Technikum Drogowym ukształtowała Was i wpłynęła na rozwój Waszej ścieżki życiowej. Z okazji jubileuszu składam Państwu najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, satysfakcji oraz wszelkiej pomyślności” – napisał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze