Reklama

Magiczne spotkanie po latach. Trudno było powstrzymać wzruszenie [ZDJĘCIA]

Pełne sentymentalnych wspomnień spotkanie po 50 latach odbyli 10 września, w murach „Witkowskiego” absolwenci byłego Technikum Drogowego w Jarosławiu. Fraza „tyle lat minęło” i „jak dobrze cię widzieć” nie schodziła tego dnia z ust gości tego wyjątkowego wydarzenia.

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu gościł absolwentów dwóch klas dawnego Technikum Drogowego. Wielu z nich nie widziało się od momentu ukończenia szkoły, a więc przez ostatnie pół wieku, dlatego spotkaniu towarzyszyły wyjątkowe emocje. Była okazja do odświeżenia wspomnień z czasów szkolnych, spojrzenia sobie w oczy i odnalezienia w nich kolegi, koleżanki z dawnych lat. Oczywiście niektórym przed spotkaniem towarzyszyła nutka niepewności, czy wszystkich uda się od razu rozpoznać, ale tę szybko rozwiewał ją moment pierwszego kontaktu i wymiany zdań. Zgromadzeni rozpoczęli uroczystość od uczestnictwa we mszy św. w Kościele św. Ducha, odprawionej w intencji obecnych na niej, a także nieżyjących już byłych uczniów szkoły i jej profesorów. By lepiej wczuć się w klimat dawnych szkolnych lat, ponownie odczytano listy obecności. Zadania tego podjęła się[paywall] dyrektor Renata Tomaka-Pasternak. Była też sposobność do pomyszkowania w dawnych salach lekcyjnych. Obecny wygląd szkoły został bardzo pozytywnie odebrany przez goszczących w niej po latach gości. Podczas wydarzenia padło wiele ciepłych słów i podziękowań, m.in. pod adresem profesor Elżbiety Ćwierz-Superson, wybitnej matematyczki, która zaszczyciła absolwentów swoją obecnością. Była też okazja do obejrzenia prezentacji poświęconej historii szkoły i temu, jak funkcjonuje obecnie. Z okazji spotkania kilka słów do absplwentów dawnego Technikum Drogowego skierował też listownie starosta jarosławski Stanisław Kłopot. „50 lat temu opuściliście Państwo mury tej szkoły z bagażem wiedzy i doświadczeń. Nauka w Technikum Drogowym ukształtowała Was i wpłynęła na rozwój Waszej ścieżki życiowej. Z okazji jubileuszu składam Państwu najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, satysfakcji oraz wszelkiej pomyślności” – napisał.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama