Reklama

Mają wymarzoną ekopracownię

Miejsce szczególnie bliskie sercu wszystkich pasjonatów przyrody funkcjonuje od niedawna w Szkole Podstawowej nr 11 w Jarosławiu. Wyposażona w szereg nowoczesnych pomocy dydaktycznych pracownia powstała dzięki staraniom Stowarzyszenia na rzecz Integracji i Edukacji „Razem łatwiej”, działającego przy jarosławskiej placówce.

Nowoczesna ekopracownia kosztowała blisko 35 tys. zł. Jest wyposażona m.in. w: mikroskopy biologiczne i elektroniczny, wizualizer, tablicę interaktywną, rzutnik i laptop. Na realizację projektu, którego efektem jest wspomniane miejsce, stowarzyszeniu udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie 27 tys. zł. We wtorek, 18 października, nowy sprzęt przeszedł pierwszy test. Pod okiem nauczycielek Doroty Grzędy i Lidii Matuły pracowała na nim licząca 12 osób szkolna grupa pasjonatów przyrody. Temat pierwszej lekcji przeprowadzonej w ekopracowni nieprzypadkowo brzmiał „Kropelka wiedzy o wodzie”, bowiem właśnie we wtorek obchodzony był Światowy Dzień Monitoringu Wód. Nowatorskiej lekcji, oprócz dyrektor SP 11 Ewy Leniar, przyglądali się również zaproszeni na uroczystość otwarcia goście: dyrektor Wydziału Oświaty UM Jarosławia Renata Chlebowska i prezes Stowarzyszenia na rzecz Integracji i Edukacji „Razem łatwiej” Magdalena Makowska. Warto dodać, że organizacja działająca przy „jedenastce” nie spoczywa na laurach. Właśnie finiszuje inny realizowany przez nią projekt, którego efektem będzie sala wyciszeń. W szkole powstanie także pracownia rehabilitacyjna.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości