Miejsce szczególnie bliskie sercu wszystkich pasjonatów przyrody funkcjonuje od niedawna w Szkole Podstawowej nr 11 w Jarosławiu. Wyposażona w szereg nowoczesnych pomocy dydaktycznych pracownia powstała dzięki staraniom Stowarzyszenia na rzecz Integracji i Edukacji „Razem łatwiej”, działającego przy jarosławskiej placówce.
Nowoczesna ekopracownia kosztowała blisko 35 tys. zł. Jest wyposażona m.in. w: mikroskopy biologiczne i elektroniczny, wizualizer, tablicę interaktywną, rzutnik i laptop. Na realizację projektu, którego efektem jest wspomniane miejsce, stowarzyszeniu udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie 27 tys. zł. We wtorek, 18 października, nowy sprzęt przeszedł pierwszy test. Pod okiem nauczycielek Doroty Grzędy i Lidii Matuły pracowała na nim licząca 12 osób szkolna grupa pasjonatów przyrody. Temat pierwszej lekcji przeprowadzonej w ekopracowni nieprzypadkowo brzmiał „Kropelka wiedzy o wodzie”, bowiem właśnie we wtorek obchodzony był Światowy Dzień Monitoringu Wód. Nowatorskiej lekcji, oprócz dyrektor SP 11 Ewy Leniar, przyglądali się również zaproszeni na uroczystość otwarcia goście: dyrektor Wydziału Oświaty UM Jarosławia Renata Chlebowska i prezes Stowarzyszenia na rzecz Integracji i Edukacji „Razem łatwiej” Magdalena Makowska. Warto dodać, że organizacja działająca przy „jedenastce” nie spoczywa na laurach. Właśnie finiszuje inny realizowany przez nią projekt, którego efektem będzie sala wyciszeń. W szkole powstanie także pracownia rehabilitacyjna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze