Prezydent RP Andrzej Duda przyznał odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie aż 27 parom zamieszkującym miasto i gminę Radymno. 26 par przeżyło ze sobą 50 lat, natomiast jedna obchodziła diamentową, 60. rocznicę małżeństwa.

– Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe są też medale za długoletnie pożycie małżeńskie, którymi prezydent Polski odznacza[paywall] pary małżeńskie. Symbolicznie wyrażają one uznanie władz polskich dla wartości życia i rodziny oraz wdzięczność za ofiarny, codzienny trud, odpowiedzialność, zgodność pożycia i poświęcenie – powiedział burmistrz Radymna Krzysztof Roman.
– W obecnych, trudnych dla małżeństw czasach, w których rozwody stały się prawdziwą plagą, jubileusz pięćdziesięciu wspólnie przeżytych lat jest czymś wyjątkowym. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałej rodziny – dodał wójt gminy Radymno Bogdan Szylar.
27 małżeństw zaproszonych zostało przez władze miasta i gminy do sali lustrzanej Urzędu Miasta w Radymnie. Uroczystej dekoracji dokonali wspomniani K. Roman i B. Szylar. Przy wręczaniu medali towarzyszył im także kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radymnie Henryk Nepelski. Życzenia jubilatom złożyli też najmłodsi radymnianie – dzieci z Przedszkola Samorządowego i Przedszkola Parafialnego. Miały one formę radosnego programu artystycznego, wypełnionego piosenkami, wierszami i tańcem. Zaprezentował się także Zespół Pieśni i Tańca „Ostrowiacy”. Tradycyjne, regionalne stroje, przyśpiewki i tańce z pewnością przywołały piękne wspomnienia z młodości.

fot.UG Radymno
Życzenia jubilatom złożyli także najmłodsi radymnianie – dzieci z Przedszkola Samorządowego i Przedszkola Parafialnego, które przygotowały r program artystyczny wypełniony piosenkami, wierszami i tańcem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze