Zdaniem wszystkich uczestników był to magiczny, pełen emocji, energetyczny, momentami nostalgiczny, muzyczny rollercoaster. Koncert, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku, porwał. Nazwa wydarzenia mówiła bowiem wszystko – ,,ABBA i Inni symfonicznie”.
– Rozpoczęte przeze mnie rozmowy, jeszcze gdy sprawowałem funkcję dyrektora MOK-u, przerodziły się w czyny. Byłem swego czasu na tym koncercie w Filharmonii Rzeszowskiej, dlatego pomyślałem, żeby grupę zaprosić do Przeworska. Udało się! Wyszło rewelacyjnie! A kto nie był, niech żałuje – powiedział Marek Frączek, jeden z głównych organizatorów tego wydarzenia w mieście nad Mleczką.
Na scenie pojawiło się ponad 50 osób – soliści, chór, orkiestra oraz tancerki. Przez prawie dwie i pół godziny serwowali widowni wspaniałe doznania muzyczne i wizualne.
Wszędzie, gdzie się pojawią, robią furorę. Podobnie jak przed laty szwedzka formacja ABBA. Na stronie grupy możemy przeczytać m.in.:
„(...) Niewiele zespołów może się pochwalić faktem, że stało się symbolem muzycznym całej dekady, było głównym towarem eksportowym swojego kraju oraz że na podstawie ich muzyki napisano musical, który potem doczekał się ekranizacji. A to wszystko stało się udziałem czwórki skandynawskich wykonawców. Nie wyobrażamy sobie lat 70. bez Waterloo, Honey, Honey, Money, Money, Money (...). Film Mamma mia! był wydarzeniem w roku 2008. Wszyscy, którzy bawili się przy muzyce zespołu Boney M czy Modern Talking, również odnajdą się znakomicie w atmosferze naszego koncertu: obiecujemy uśmiech i wzruszenie, powrót wspomnień i świetną zabawę (...)”.
– Przeplatanka przebojów legendarnej szwedzkiej grupy i innych zespołów rozgrzała naszą przeworską, choć nie tylko, publiczność do czerwoności. Muzyka dopełniona wspaniałym, pełnym zmysłowości tańcem w wykonaniu baletu przeniosła wszystkich w lata młodości. Jednym słowem muzyczna petarda – podsumował M. Frączek.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze